2016 Ağustos İng Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

0

İng Bank Güncel Kredi Faiz Oranları

Güncel kredi faiz oranlarını neredeyse bütün bankalar düşürdü. Kredi faiz oranlarını düşürmeyen bankaların çoğu da bugünlerde faiz oranlarında güncelleme yaptılar. Zira birçok bankada kredi faiz oranı düşükken eski faiz oranına göre kredi veren bankalara başvuru yapılmadı. Bu durumda tüm bankalar kredi faiz oranlarını düşürmüş oldu.

İng Bank güncel kredi faizlerine baktığımızda bu krediye özel faiz oranlarının 0,99’dan başladığını görebiliyoruz. Ancak bu faiz oranı hem vade hem de kredinin miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Yani daha fazla kredi almak isteyenler daha çok vade seçeneklerinden faydalandığında kredi faiz oranı da artıyor.

Eğer İng Bank sayesinde 100 bin liralık bir konut kredisi almak istiyorsanız evinizin değeri en az 133 bin lira olmalıdır. Almış olduğunuz kredi için 120 aya kadar vade talebinde ulunabiliyorsunuz, ancak sizlerin 36 ay vade talebinde bulunduğunu varsayarsak kredinin faiz oranı 0,99 oluyor. 0,99 faiz oranıyla çekmiş olduğunuz bu kredi için ayda 3 bin 335 lira ödemeniz gerekiyor.

İng Bank konut kredisi kullanmak istediğiniz zaman krediye ait tahsis ücretini de ödemek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Zira İng Bank kredi tahsis ücreti yüzde 0,5 olarak kredinin içinden alınıyor. Bu da her 10 bin lira için 50 lira tahsis ücreti demektir. Buna ek olarak konut sigortası, DASK, ekspertiz ücretleri gibi ücretleri de ödemeniz gerekiyor.

İng Bank konut kredisi başvuruları internetten yapılamıyor, bunun için internette randevu almalı, herhangi bir şubeye gitmelisiniz.

100 bin liradan daha fazla kredi alıp bu kredi için 120 ay vade talep etmeniz halinde kredi faiz oranı 1,14 olarak belirlenecektir. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın