Vakıfbank’tan Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

0

Evlenmek için bir türlü para biriktiremeyenler veya para biriktirmek için çeşitli yollar arayanlar, artık bu arayışlarını sonlandırabilirler. Vakıfbank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı ile, devlet desteğiyle evliliğinize birikimler yapabilirsiniz.

Birikim tutarınıza göre devletten gelecek tutarla yeni yuvanızı daha rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Yeni evlenecekleri veya ileri tarihte evlenmek isteyenleri ilgilendiren çeyiz hesabı için bazı şartların da sağlanıyor olması gereklidir.

Devlet katkılı çeyiz hesabı açtırmak için öncelikli olarak T.C vatandaşı olmanız gerekmektedir. Ayrıca mavi kart sahibi kişiler açabilmektedir. 18 yaşından küçükler için, kişinin adına veli ya da vasisi tarafından Çeyiz Hesabı açtırılabilir. 18 yaşından büyükler için koşulan şartsa hiç evlilik yapılmamış olması gerekmektedir. Ayrıca azami olarak 24 yaşını doldurmamış kişiler olması gereklidir. Çeyiz hesabının ortak açtırılması söz konusu değildir.

Evlenmeyi planlayan çiftlerse ayrıca birbirlerinden ayrı bir şekilde devlet katkılı çeyiz hesabı açtırabilirler. Birikim sürenize göre 5.279 TL’lik devlet desteği sizlere sağlanabilmektedir.

Ayrıca katılımcıların birden fazla çeyiz hesabı açtırması da söz konusu değildir. Çeyiz hesabının bankalar arası taşınması söz konusu değildir. Farklı bankalarda hesap açılması durumunda hesapların birleştirilmesi söz konusu olamaz. Minimumsa 3 yıllık bir vadeyle hesap açtırabilirsiniz. Çeyiz hesabına minimum ve maksimum yatırabileceğiniz tutar bilgisini, kampanyanın faiz tahakkunu, çeyiz kredisiyle ilgili detaylı bilgilerin içeriğine kampanya sayfasından ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı’na başvurularınız için şubeler ziyaret edilebilir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın