Ruslar Gelmeye Başlıyor!

0

Rusya’dan Yüzümüzü Güldüren Karar

Rusya’ya bağlı bir savaş uçağının rejim güçleriyle birlikteliği esnasında sınır ihlali yapması üzerine uyarılara aldırmayan Rus uçağı düşürülmüştü. Bu olaydan sonra zehir zemberek açıklamalar yapan Rus hükümeti görevlileri olayın savaş başlangıcı olabileceğini iddia etmişlerdi. Daha sonra Putin tarafından ele geçirilen kara kutunun incelenmesi için diğer devlet başkanlarına çağrıda bulunulmuştu. Ancak hiçbir devlet başkanı Putin’in çağrısına karşılık vermemiş, kara kutu incelenememişti.

Nato ve Amerika tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye’nin haklı olduğunun bildirilmesi sonucunda Rus ve Türk hükümeti ilişkileri normal seviyeye getirmek için girişimlerde bulundular. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’i ziyaret etmesiyle birlikte Türkiye’ye koyulan ambargo kaldırıldı. Rusya ile yaşanana krizde en çok zarar gören turizm sektörü alınan bu kararlar sayesinde tekrar eski günlerine dönecek.

5 Gün Sonra Turistler Gelmeye Başlayacak

Rus tur operatörleri şimdiden Türkiye tatil paketlerini satışa çıkardı. Üstelik bu tatil paketleri tatil sezonunun kapanmış olmasına rağmen 2 Eylül’de başlıyor. Yani 2 Eylül tarihinde Rus turistler ülkemize resmi olarak gelmeye başlayacaklar. Tatil paketlerine ilginin büyük olduğu biliniyor. Zira tatil yapabilen Rus vatandaşlarının büyük bir bölümünün tercihi Antalya’dan yana oluyor. Bu yıl yaşanan olaylar nedeniyle Antalya’ya genel Rus turist sayısı yüzde doksan oranında düşmüştü. Zor günler geçiren turizm sektörü çalışanlarını kazançlı günler bekliyor. Zira şu anda hem Rus turistler gelecek hem de mevcut Kurban Bayramı tatil paketlerinin hepsi satılmış durumda. Birçok otelde boş yer bulmak neredeyse imkânsız. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın