Ana SayfaEkonomiÖzel Yurt Fiyatları Artıyor Mu?

Özel Yurt Fiyatları Artıyor Mu?

-

4 yıllık bir lise hayatının sonunda binbir emekle hazırlanılan üniversiteleri kazanan gençler hayallerinin peşinden koşmak için kazandıkları üniversitelere yerleştirmeye başlıyor. Gençler için özel yurt arayışlarının da başladığı bu dönemde özel yurt fiyatları ailelerin ceplerini yakmaya başladı.

Aileler özel yurt araştırmalarına başladığı bu dönemde şehir dışında öğrenim görecek öğrenciler için fiyat araştırması da yapmaya başladı. Özel yurtlar gün geçtikçe standart konaklamaların da dışına çıkmaya başlamışlardır. Birçok yenilikçi hizmet sağlayan özel yurtlar otellerle yarışır hale gelmiştir.

Özellikle 5 yıldızlı konaklama sağlayan özel yurtlar, sinema salonları, havuzlar, Türk hamamı, fitness ve sauna gibi hizmetleri de baraberinde getirmektedir. Bu hizmetlerin sağlandığı özel yurt fiyatları aylık olarak 5 bin lirayı aşmaktadır. Özel yurtlar gittikçe pahalanıyor, aileler de il dışında öğrencileri için en avantajlı yurdu bulmaya çalışmaktadır.

Daha uygun yurt fiyatları içinse 5 yıldızlı özel yurtlardansa standart hizmetler sunan yurtlar da tercih edilebilir. Böylece daha uygun koşullarla bu hizmeti alabilirsiniz. 7 milyonu aşacak olan öğrenci sayısıyla devlet yurtlarında da yeni kontenjanlar için değerlendirme süreci devam etmektedir.

Son zamanlarda özel yurt fiyatlarının artışında, piyasadaki arzın da etkisi büyük. İştahı kabaran özel yurtlar, verdikleri hizmetleri arttırarak fiyatlardaki artışı da arttırma peşine gitmektedir. Prestijli yurtlar için yıllık yurt fiyatları 50 bin TL’yi aşarken, pansiyon ve apart tarzı standart yurtlar öğrencilerin ve velilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Devlet yurtlarına yerleşemeyen öğrenciler için fırsatların sürdüğü piyasada ev kiralamak da bir çözüm yolu olarak görülebiliyor.  

                                                                                                                                                                                     

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol