Ana SayfaGündemHSBC Yönetiminde Büyük Değişim!

HSBC Yönetiminde Büyük Değişim!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC, içerisinde hiyerarşik yapısı için eleştirel yaklaşımları dikkate alarak durumu hafifletmek için büyük değişim uygulamasına yöneldi ve Avrupa ve Wall Street rakipleriyle daha uyumlu hale gelmeye çalışıyor.

Financial News’in haberine göre, büyük değişim yapan HSBC, CEO’su Noel Quinn’in bankasında İngiltere biriminde olan iç yazışmaları hakkında bazı üst düzey birimlerin kaldırılma işlemlerinin uygulayacağı ve bunun birimler yerine de bankanın üç işletme grubuna indirilerek daha aktif olacağı bildirildi.

Büyük Değişim Yeni Uygulamalar!

Büyük Değişim Yeni Uygulamalar!
Büyük Değişim Yeni Uygulamalar!

HSBC işletme yapısı gereği çalışanlar için genellikle kıdem sırası belirleyerek çalışma düzeni oluşturmuş ve buna göre bir ila sekiz yıl arasında değişen küresel kariyer aralığının üzerinden tanımlama yapmıştır. Yeni uygulamayla banka içinde olan en üst kademelerde yönetici görevleri için ‘grup yöneticisi’ unvanı kullanılmaya başlanmıştır. Banka, en önemli işletmeler için de işlevlere ve coğrafyalara liderlik edenler yöneticileri kapsayan ‘idari müdürler’ olarak tanımlama yapıyor. Banka kilit iş kolları ile başkanlık edenler için de ayrıca klasik bir yatırım bankası terimi olan ‘genel müdür’ tabirini kullanmaya başlanılacak.

Quinn Genel Müdür’ünden Açıklamalar

Quinn genel müdürün iş tanımına yönelik yaptığı açıklamalardan birinde bu yöneticiler için “önemli bir faaliyete öncülük etmek, kritik işlevsel sorumluluklar üzerinde kontrol sağlamak, grup çapında politika belirlemek, gelecekte yapılabilecekleri ve kontrol alanlarını tanımlamak ve karmaşık değişimlerde ikinci basamak gözetim işlevini sağlamak” gibi sorumlulukları olacağını söylemiştir.

Quinn yönetimi altında olan HSBC, işletme birimlerinde gittiği basitleştirmeler için büyük bir stratejik değişim sürecini başlatarak bankada bu değişim sırasında 35 bin çalışanını işten çıkarmıştır. Gereksiz yönetim katmanlarını banka bünyesini kaldırmaya odaklanmıştır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.