İnekleri Telef Olan Çifte Bir Müjde de Tarım Kredi’den

0

Tarım Kredi O İnekleri Sigortalıyor

Tarım Kredi hem farkındalık yaratmak hem de çiftçilerin aynı sorunu bir daha yaşamalarını engellemek için yaşlı çiftin ineklerini sigortaladı. Tarım Kredi yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Kütahya’nın Akyazı köyünde acı bir olay yaşayarak 5 ineklerini birden kaybeden yaşlı çiftin yeni ineklerinin sigortalandığını duyurdu. Böylece bir hediye de Tarım Kredi’den almış olan yaşlı çift aynı acıyı bir kere daha yaşamayacak, ineklere bir şey olması durumunda ineklerin parasını sigortadan alabilecekler.

Tarım Kredi’nin Amacı Farkındalık Yaratmak

Tarım Kredi’nin yaşlı çiftçilerin ineklerini sigortalamasının ana etkenlerinden biri de köylüler üzerinde bir farkındalık yaratmak. Zira bu işle profesyonel olarak ilgilenmeyen, köylerde ya da kasabalarda hayvancılık yaparak geçimlerini sürdüren kişilerden çoğu hayvan sigortasından habersiz. Yaşlandığı için ölen hayvanlar için sigortadan para alınamıyor, ancak bir hastalık ya da doğal afet nedeniyle ölen hayvanların parası sigortadan alınabiliyor. Kurt saldırısı da sigortadan para alınmasını sağlıyor. Zaman zaman yurdun dört bir yanında bu konuda çeşitli olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde de Karadeniz’de köylü bir hayvancının koyunlarını sel götürmüştü.

Sosyal Medyanın Gücü Bir Kere Daha Görüldü

Kütahya’daki yaşlı çiftin yaşadığı olaya benzer olayları yaşayan birçok kişi bulunuyor. Ancak bunların hepsinden haberdar olamıyoruz, yaşanan son olay sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu da bir kere daha göstermiş oldu. Öyle ki sadece 3 gün içinde yaşlı çift yeni ineklerine kavuştu, bunun yanı sıra inekleri ücretsiz olarak sigortalandı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın