Halkbank Devlet Katkılı Konut Hesabı

Ev almak istiyorsanız, artık kara kara düşünmenize gerek yok. Devletin yaptığı yeni düzenlemelerle birlikte konut alımlarınızda yeni destekler sizleri beklemektedir. Bankalarla işbirliği halinde gerçekleştirilen bu destekler, konut hesabı açtırarak alınabilir.

Devlet katkılı konut hesabını açtırarak belirli bir süre birikim yapmanız neticesinde %20’ye varan devlet desteği sizleri beklemektedir. Halkbank Devlet Katkılı Konut Hesabı, en az 3 yıllık birikimlerle sizin de bu destekten faydalanmanızı sağlayacak bir mevduat hesabıdır.

Düzenlenen bu devlet desteğindense bazı koşulların sağlanması halinde faydalanılabilmektesiniz. Sadece T.C vatandaşlarının faydalanabileceği devlet katkılı konut hesabı fırsatı, düzenli ödemeler yapmayı gerektirmektedir. Ayrıca 7 Nisan 2015 tarihi itibariyle tamamı kendi üzerinize kayıtlı ev bulunmaması gereklidir.

Dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak dilerseniz de 3 aylık dönemler şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Aylık ödemeleriniz için minimum tutar 250 maksimum tutarsa 2.500 TL’dir. 3 aylık ödemeler için minimum tutar 750 TL, maksimum tutarsa 7.500 TL olarak belirtilmiştir. Konut hesabı açtırımlarınız için, konut ediniminden sonraki 6 ay içerisinde başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Devlet katkılı konut hesabı açtırmak isteyenler birden fazla konut hesabı açtıramazlar. Ortak hesap açımı da söz konusu değildir. 18 yaşından küçükler için vasi yoluyla konut hesabı açtırılabilir.  Konut hesabı için %15 ve %20 arasında değişen devlet desteği alabilirsiniz. Bu destekler vadelere göre şu şekildedir;

  • 36 – 47 ay için birikim tutarının %15’i    13 bin TL.
  • 48 – 59 ay için birikim tutarının %15’i     14 bin TL.
  • 60 ay ve üzeri birikim tutarının %20’si   15 bin TL.

Detaylı bilgi için konut hesabı sayfası ziyaret edilebilir. Başvurular Halkbank şubelerinden gerçekleştirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.