İş Bankası 2016 Ağustos Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

0

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası konut kredisi miktar olarak en büyük kredilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü İş Bankası konut kredisi tam 1 milyon liraya kadar verilebiliyor, ancak bunun için ekspertizin evi inceleyip değer vermesi gerekiyor. Çünkü kredi çekmek isteyen kişiler ekspertizin belirlediği ev ücretinin dörtte üçü kadar kredi alabiliyorlar.

İş Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanan kişiler genel olarak 100 bin lira dolaylarında kredi kullanıyorlar. 100 bin lira dolaylarında almış olduğunuz kredinin kredi faiz oranı ise 1,19 olarak belirlenmektedir. Bu kredi faiz oranından daha avantajlı bir şekilde faydalanmak gibi bir fikriniz varsa yapmanız gereken şey vade sayısını düşürmektir. Çünkü sadece vade sayısını düşürerek daha düşük kredi faiz oranı kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Krediden faydalanırken ödemeniz gereken bir takım ücretler var. İlk olarak kredi için tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunun için almış olduğunuz kredinin binde beşi hesaplanır. Sizin seçiminize göre bu tutar peşin olarak ya da kredinizin içinden tahsil edilir.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Ekspertiz ücreti olarak ise krediye 750 TL ödemeniz gerekiyor. Ekspertiz ücreti dışında DASK, konut sigortası gibi masrafları da bulunan kredi için 100 bin liraya 136 TL masraf alınıyor. Krediden faydalanan herkes bu masrafı ödemek durumundadır.

Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı 17,37’dir.

100 bin lira kredi alanlar 120 aylık vade seçeneği için aylık 1569 TL ödeme yaparlar. Kredi için toplam geri ödeme ise 189 bin 705 TL’dir. Yani masraf haricinde kredi için ödenmesi gereken faiz tutarı 89 bin 705 TL olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın