Tatil İçin Borca Girmeyin!

Tüketici Hak Arama Derneği Genel Bakanı Nihat Altay yaptığı açıklamada bayram tatilini ve tatil için kredi çekenleri değerlendirdi. Kredi çekmek ve tatil yapmak isteyenleri uyaran Nihat Altay tatil için kredi çekmeyin uyarısında bulundu. Bankalar tarafından sunulan bayram kredilerine aldanmamak gerektiğini vurgulayan Altay bu kredilerin oldukça süslü bir şekilde vatandaşa sunulup cazip gösterildiği söyledi. Sonuç olarak ise 10 gün tatil yapmak isteyen birinin 12 ay taksit ödemesi gerektiğini söyleyen Nihat Altay bayram kredileri konusunda vatandaşın dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Kredi Faiz Oranı Aldatmacası

Bankaları sert bir dille eleştiren Nihat Altay son dönemde bir geleneksel bayram kredisi algısı oluştuğunu, bunun gelenek ve göreneğimizde olmadığını belirtti. Sanki kredi faizlerini bayrama özel düşürmüşler gibi görünen bankaları da eleştiren Nihat Altay vatandaş bu konuda önemli bir uyarıda bulundu. Nihal Altay’a göre kredi faiz oranı düşürülen bayram kredisinin aynısını aynı faiz oranıyla bayramdan sonra da çekebiliyorsunuz. Dolayısıyla size özel olarak sunulan bu kredilerin faiz oranlarının aslında sabit olduğu, bayrama özel kampanyalar nedeniyle bu algıların yaratılmaya çalışıldığı belirtildi.

Biz Vatandaşımıza Tatile Gitmeyin Demiyoruz

Yanlış anlaşılmamak için çeşitli açıklamalarda bulunan Nihat Altay vatandaşların tatile gitmesine engel olmak gibi bir gayelerinin olmadığını, bunun yalnızca onlar için bir uyarı olduğunu belirtti. Kredinin ödenmemesi halinde yaşanabilecek durumları açıklayan Nihat Altay birçok kişinin bu konuda mahkemelerle icralık olduğunu, borcunu ödeyemediğini belirtiyor. Bu durumda yine vatandaş mağdur diyen Nihat Altay bayram kredisi ve tatil kredisi adı altında kredi alacaklara dikkat etmelerini tavsiye etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.