Ana SayfaEkonomiGelir Testi Başvuruları Başlıyor!

Gelir Testi Başvuruları Başlıyor!
G

-

Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar için yeni bir haber geliyor. Daha önce gelir testine gitmeyenler için borcu bulunanlar ikinci bir fırsatla gelir testine başvurabilecek. Yapılan yazılı açıklamalarla birlikte yeniden yapılandırma süreciyle böyle bir imkanın sunulduğu bilinmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının başta olmak üzere  devletin bazı alacaklarına ilişkin düzenlemeler gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yazılı açıklamalarıyla belirtilen bu durum birçok Genel Sağlık Sigortası borçlusunu ilgilendiriyor.

Daha önce gelir testine çeşitli sebeplerle girmeyip yüksek meblağda borçlarla karşılaşanlar tekrar gelir testine girme şansını elde ediyor. Verilen yeni hakla beraber, borcu olanlar için 1 Eylül 2016 tarihi itibariyle Gelir Testi başvuruları başlıyor.  Başvuru neticesinde çıkan sonuçlara göre, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim ödemeleri veya devletin sağladığı ve karşıladığı sağlık hizmetleri söz konusu olacak.

Genel Sağlık Sigortası için gelir testinin önemini vurgulayan yetkililer, eğer gelir testine girilmezse o kişilerin bir statü içerisine konulduğu ve orada borçlandırıldığını belirttiler. Yapılandırmayla birlikte 12 ay taksitlerle ödemelerin yapılacağı çalışmalar da yürütülmektedir. Ayrıca 1 Eylül 2016’dan itibaren başlayacak yeni fırsatla birlikte 4 aylık bir süre veriliyor. 4 aylık fırsatın sonucunda gelir testi yaptırabilme olanağının yanında 5. Ayda tekrar gelir testi yapılabiliyor. Ayrıca 4 ay içerisinde hem gelir testi hem de müracaat işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ödemeler  ise 5. ayın sonundan itibaren başlamaktadır.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol