Ana SayfaGündemRus Bankalarından Döviz Kurunu Anında Dönüştüren Kredi Kartı

Rus Bankalarından Döviz Kurunu Anında Dönüştüren Kredi Kartı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

En çok tatil zamanlarında sorun yaşayan Rus bankaları yurtdışından gelen kredi kartları ödemeleri sorunu için çare buldu ve bundan sonrası için döviz kurlarını anında dönüştüren kredi kartı ile hizmet verecek.

Bu hizmetin ilk ana temelini atan Sberbank açıklamasının ardından şimdiye kadar yurtdışı ve yabancı internet sitelerinde kredi kartlarıyla yapılacak olan alışverişlerde ödeme işlemleri için birkaç gün geçtiğini söylerken bu süre içerisinde değişen kurlarda artış yaşanması durumunda sonuç müşteri için olumsuz olacaktır. Çünkü müşteri daha fazla para ödemeye maruz kalacaktır. Bu yüzden Rus bankası da ağırlıklı olarak tatil döneminde yaşadığı zorluğa kredi kartı tanımlaması uyguladı.

Rus Bankaları Entegre Olmaya Başladı!

Rus Bankaları Entegre Olmaya Başladı!
Rus Bankaları Entegre Olmaya Başladı!

Dünya üzerinde sistemlerde döviz kurları kredi kartları kullanımı yapan müşteriler için işlem anlarında sabit olması gerektiğini ve sonrasında da günlük gecikme anında ödemelerin gerçekleşeceği sistem üzerinden geçiş olacağını belirten gazetede Rusya’da olan bütün bankaların entegre olarak çalışmaya başladığını duyurdu.

Bu duruma göre Sberbank ile ilk adımı atan yenilik sürecinde Otkritiye Bank, Citibank ve diğer bankalar ile duyuru yapılacağını ifade eden uzmanlar yurtdışı için kredi kartlarında kullanılacak ürün ve hizmetlerin satın alınmasında Rus bankasının müşterilerinin de kartını günlük kur ile birkaç gün sonrasında ödemeleri gerçekleşerek genel olarak daha yüksek olan o gün ki kurlarda artık dikkate alınmayacak.

Vatandaşlar için Daha Anlaşılır

Vatandaşlar için Daha Anlaşılır
Vatandaşlar için Daha Anlaşılır

Rusya Merkez Bankası aracılığıyla yapılan açıklamalar üzerinde kurum içinde tüketici çıkarlarında koruma sağlamak için memnuniyetle karşılaşılan durumların altı çizilirken ödeme işlemlerinde kur hesaplaması satın alınmasında işlem anında kurla sabitlenmesi uygulamasının vatandaşlar için daha anlaşılır ve güvenilir bir sistem olduğu iletildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.