Ana SayfaEkonomiKurban Alırken Bunlara Dikkat!

Kurban Alırken Bunlara Dikkat!
K

-

Kurban bayramı hızla yaklaşırken kurbanlık hayvanların satışları da beraberinde başlamıştı. Kurbanlık hayvan satışları için araştırmalara başlayan bireyler, pazarları gezmeye başladı. Ancak kişilerin bu süreçte dikkatli olması gereken hususlar da bulunmaktadır.

Kurbanlık Alırken Bunlara Dikkat!

Kurbanlık hayvan alırken dikkat etmeniz gereken hususlara ilişkin Türkiye Ziraatçiler Derneği Başkanı bazı açıklamalarda bulundu. Hastalık kurban alınmaması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiği belirtilen açıklamalar yapıldı. Bunların anlaşılması için ilk etapda hayvanların kulak küpesinin olup olmadığı incelenmesi gereklidir.

Ayrıca hayvan pasaportunun da kontrol edilerek aşılarının yapılıp yapılmadığı da kurban alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan. Kurban bayramı sevinci yaklaşırken piyasada dolaşan bireyler, hem ekonomik hem de iyi bir kurban arayışında, hayvanların sağlıklarının yerinde olduğunu anlamak için ilk olarak bunlara dikkat etmelidir.

Et fiyatlarının sürekli bir artış içerisinde olmasının sebebi olarak et açığının kapatılamaması da ayrıca yapılan yazılı açıklamalarda yer almaktadır. Spekülasyonların da bu noktada önemli etkenler olduğu belirtilmektedir. Hayvancılığın yerinde sayması da bu durumu etkileyen olumsuz durumlardan bir tanesidir.

Kurban Fiyatlarının Seyri

Ayrıca yetkililer tarafından kurban fiyatlarının bu yıl geçen yıla göre artış göstereceği de söylenmektedir. Kurban fiyatlarındaki artışın %20 ve %25 arasında değişen fiyatları izleyeceği açıklamaları yapılmakta. Türkiye’nin birçok ilinden gelen kurbanlıkların fiyatlarının büyükbaşlarda 5 bin ve 14 bin lira arasında değişeceği bilgisi verilirken küçükbaşlar için bu fiyatların 700 ve 1200 lira arasında olacağı açıklamaları gündemde yer almaktadır.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol