Kurban Alırken Bunlara Dikkat!

Google Haberlere Abone Ol:

Kurban bayramı hızla yaklaşırken kurbanlık hayvanların satışları da beraberinde başlamıştı. Kurbanlık hayvan satışları için araştırmalara başlayan bireyler, pazarları gezmeye başladı. Ancak kişilerin bu süreçte dikkatli olması gereken hususlar da bulunmaktadır.

Kurbanlık Alırken Bunlara Dikkat!

Kurbanlık hayvan alırken dikkat etmeniz gereken hususlara ilişkin Türkiye Ziraatçiler Derneği Başkanı bazı açıklamalarda bulundu. Hastalık kurban alınmaması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiği belirtilen açıklamalar yapıldı. Bunların anlaşılması için ilk etapda hayvanların kulak küpesinin olup olmadığı incelenmesi gereklidir.

Ayrıca hayvan pasaportunun da kontrol edilerek aşılarının yapılıp yapılmadığı da kurban alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan. Kurban bayramı sevinci yaklaşırken piyasada dolaşan bireyler, hem ekonomik hem de iyi bir kurban arayışında, hayvanların sağlıklarının yerinde olduğunu anlamak için ilk olarak bunlara dikkat etmelidir.

Et fiyatlarının sürekli bir artış içerisinde olmasının sebebi olarak et açığının kapatılamaması da ayrıca yapılan yazılı açıklamalarda yer almaktadır. Spekülasyonların da bu noktada önemli etkenler olduğu belirtilmektedir. Hayvancılığın yerinde sayması da bu durumu etkileyen olumsuz durumlardan bir tanesidir.

Kurban Fiyatlarının Seyri

Ayrıca yetkililer tarafından kurban fiyatlarının bu yıl geçen yıla göre artış göstereceği de söylenmektedir. Kurban fiyatlarındaki artışın %20 ve %25 arasında değişen fiyatları izleyeceği açıklamaları yapılmakta. Türkiye’nin birçok ilinden gelen kurbanlıkların fiyatlarının büyükbaşlarda 5 bin ve 14 bin lira arasında değişeceği bilgisi verilirken küçükbaşlar için bu fiyatların 700 ve 1200 lira arasında olacağı açıklamaları gündemde yer almaktadır.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...