TEB Taşıt Kredisi

0

Yarım Günde Kredi

TEB taşıt kredisinde banka yarım günde işlemlerin tamamlanıp kredi verebileceğini söylüyor. Ancak işlemlerin uzaması ya da müşteri durumunun uygun olmaması halinde kredi gecikebilir. Ayrıca banka müşteri durumunu inceleyip kredi vermeme hakkına da sahiptir.

Bu kredide aylık akdi faiz oranı yüzde 1,20 olarak belirlenmiş durumdadır. Kredi tahsis ücreti ise kredi bedelinin yüzde 0,5’i oranında bir bedeldir. Ayrıca bunun üzerinde birde BSMV dâhil edilmektedir. Bankadan örneğin 20 bin TL kredi alıp 36 ay vade seçeneğini kullanırsanız taşıt kredisi faizi yüzde 1,20 olacaktır. Aylık taksit tutarınız ise 715,84 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti BSMV de dâhil olmak üzere 105 TL olacaktır. Sigorta bedeli olarak ise banka sizden 245,10 TL tahsil edecektir. Bu kredinin size yıllık maliyet oranı ise yüzde 19,1592 olacaktır.

Banka bu kredide farklı ödeme koşulları da sunuyor. Krediyi şimdi alıp ödemelerinize bayram sonrasında da başlayabilirsiniz. TEB kredi başvurularını serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir. Yani kredi almanız uygun görülmemesi halinde banka size kredi vermeyebilir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

Taşıt kredisi için banka sizden nüfus cüzdanı ya da ehliyet, gelir belgesi ya da maaş bordrosu ya da gelir gösteren belge alınacak araç 0 km ise proforma fatura ikinci el ise alınacak aracın ruhsat fotokopisi gereklidir. Bunlara ek olarak banka farklı belgeler ya da kefil de talep edebilir. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın TEB şubesine başvurabilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın