İng Bank Bayram Kredisi

Kurban Bayramı’na yaklaşık 11 gün kaldı, bu durum bankaların bayrama özel kredi kampanyalarını oluşturmasını da sağladı. Çeşitli bankalar uygun kredi faizleriyle bayram kredisi sunuyor. Bayram kredisi sunan bankalardan biri de İng Bank olarak karşımıza çıkıyor. İng Bank bayram kredisi için sabit bir faiz oranı belirlenmemiş. Çünkü herkesi kredi notu, yani banka gözündeki güvenilirliği aynı olmuyor. Bu durumda kişiye özel kredi faizleri uygulanabiliyor. İng Bank aracılığıyla kredi notu yüksek olan kişiler çok iyi oranlarda kredi çekebilirler.

İng Bank bayram kredisi faiz oranının değişken bir oran olduğunu söylemiştik. Bu durumda kredi notu en iyi durumda olan kişi 0,99 faiz oranıyla kredi çekebiliyor. Ancak kişinin kredi notunun çok iyi olmaması durumunda kredi faiz oranı 1,59’a kadar çıkıyor. Yanı kredi notunun 0,99 ile 1,59 arasında değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı 15,8’dir. Aynı zamanda İng Bank bayram kredisi için ödenmesi gereken birtakım masraflar bulunuyor. Bu masraflar kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli olmak üzere iki adettir.

İng Bank bayram kredisi kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’i olarak alınmaktadır. Yani 10 bin lira kredi için 50 bin liralık bir kredi tahsis ücreti söz konusu. Hayat sigortası bedeli ise kişinin cinsiyeti ve yaşına göre değişmektedir.

Krediyi 10 bin lira olarak alan kişiler hayat sigortası bedeli hariç bankaya toplamda 12 bin 398 TL geri ödeme yaparlar. Hayat sigortası bedeli de en az 300 TL olacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.