Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası

Kurban Bayramı’ndan önce konut satın almak isteyenler kredi faiz oranlarını inceleyerek en uygun faiz oranına sahip olan bankayı bulabilirler. Şu anda her bankan yaptığı gibi Yapı Kredi de kredi faiz oranlarını düşürdü. Kredi faiz oranlarını düşüren Yapı Kredi’nin güncel konut kredisi faiz oranları 1,12’ye geriledi. Standart bir konut kredisi kampanyası olan bu kredinin çeşitli masrafları da bulunuyor.

Öncelikle Yapı Kredi Bankası sayesinde kredi çekmek isteyen kişilerin alacakları ipotek ettirmeleri gerekiyor. Buna ek olarak krediyi evin yüzde yetmiş beşi olarak çekebilirler. Bunun üzerinde konut kredisi kullanamazlar.

Yapı Kredisi konut kredisi kampanyasında aktif olarak alınan bir kredi tahsis ücreti bulunmuyor. Bu kredi tahsis ücreti yerine sigorta bedeli ve çeşitli masraflar sizlerden alınmaktadır.

Bankadan kredi çekerken konut sigortası, DASK, ipotek tesis bedeli gibi çeşitli bedeller altında masraf ödemeniz gerekiyor. Bu masrafların hepsi 100 bin liralık bir kredi için bin 193 liradır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

Yapı Kredi konut kredisi kampanyası için banka tarafından belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 16,14 olarak belirlenmiştir.

Bu kredi kampanyasından 100 bin lira olarak faydalanmak istediğinizde maksimum 120 ay vadeli bir kredi alabilirsiniz. Bunun için de aylık olarak bankaya bin 519 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Toplamda bankaya geri ödeyeceğiniz tutar 183 bin 493 lira olacaktır.

Tüm masraflar hariç Yapı Kredi konut kredisi kampanyası için ödenecek kredi faiz oranı toplamı 83 bin 493 lira olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın