Ana SayfaKredilerTEB’den İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

TEB’den İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016
T

-

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredisi, KOBİ kredisi, ihtiyaç kredisi ve bayram kredisi gibi kredilerin faiz oranları değişmezken son dönemde konut kredisi faiz oranlarında ciddi bir düşüş oldu. Bu düşüş sayesinde birçok kişi konut kredisi çekerek ev alma hayali kuruyor. Ancak henüz tüm bankalarda konut kredisi faiz oranları düşmüş değil. Şu anda ortalama olarak konut kredisi faiz oranları 1 puanın altında. Ancak her bankanın faiz oranı 1 puanın altında değil. TEB güncel konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu bankanın kredisinin 0,99 faiz oranıyla verildiğini görmekteyiz.

TEB konut kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin evin yüzde yirmi beşinin miktarı kadar parası olması gerekiyor. Çünkü kredi banka kurallarınca evin fiyatının yüzde yetmiş beşi olarak veriliyor. Kredi için talep edebileceğiniz maksimum vade sayısı ise 120 aydır. 120 ay vade almak isteyen kişiler farklı faiz oranlarıyla kredi çekebilirler. Dolayısıyla vade sayısına dikkat etmeniz gerekiyor.

TEB konut kredisi kampanyasından faydalanarak 100 bin lira kredi çekmeniz halinde 0,99 faiz oranıyla kredinizi almak için 60 ay vade talep etmeniz gerekiyor. Zira vadeyi arttırırsanız faiz oranı da artacaktır.

Aldığınız 100 bin liralık TEB konut kredisi için aylık olarak bankaya 2 bin 218 lira ödeme yapmanız gerekir. Bu kredinin belli bir miktarını peşin olarak öderseniz faiz oranınız düşülür. Şu anda TEB’de bu kampanya mevcut.

100 bin liralık bir kredi için bankaya ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 500 liradır. Bu tahsis ücretinin yanı sıra 508 lira ekspertiz ücreti ödemeniz gerekecek. 159 lira ipotek bedeli ödediğiniz kredi için 1600 lira da sigorta parası ödemeniz gerekmektedir. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol