Ana SayfaKredilerKredi Faiz Oranları Eylül'e Düşüşle Başladı!

Kredi Faiz Oranları Eylül’e Düşüşle Başladı!
K

-

Kredi faiz oranları Eylül’e düşüşle başladı. Kredi kullanıcılarını ilgilendirecek bu haber, kredi faiz oranlarında düşüş bekleyenleri sevindirecek. Önce konut kredileri  daha sonra da ihtiyaç kredileri düşüşler başladı.

Ayrıca okulların açılmasının yaklaşması da bu düşüşlerde etkili. Eğitim kredilerinde de bir hareketlenme söz konusu olduğu söylenebilir. Bankalar tüketicilerin eğitim kredilerine yönelik kampanyaları da sıralamaya devam etmektedir.

İndirimlerin en bariz bir şekilde yaşandığı krediler konut kredileridir. Faizlerin %1’in altına düşmesi tüketiciler için oldukça olumlu bir hareket olarak görülmüştü. Özellikle kısa vadeli konut kredileri, konut satın alacaklar için avantajlı fırsatları içinde barındırıyor. Merkez Bankası’nın da faizlerde düşüşler gerçekleştirmesinin, banka kredilerinin de bu durumdan etkilenebileceği düşüşlerin başlangıcını getirebilir.

Kurban bayramının Eylül ayına denk gelmesi de kredi faiz oranları Eylül’e düşüşle başladı tezini destekler niteliktedir.

Bayram kredileri bankaların internet sitelerinde yer almaya başladı bile. Eylül’de ihtiyaçlarının karşılanmasını ve nakit sıkıntısının çözülmesini isteyen tüketiciler soluğu bankalarda alıyor. Bayrama özel kredilerle de bunu sağlıyor. Kredi faiz oranlarının Eylül’de düştüğü belirtilmişti. Peki bu düşüşler nereye kadar uzanıyor?

Kredi Faiz Oranları Eylül Ayı Verileri

Kredi faiz oranları Eylül ayında ihtiyaç kredileri için %0,99 ve %1,99 aralığında seyretmektedir. Azami sınırlar tüketicileri zorlasa da asgari sınırda kredi çekmek isteyenler için kısa vadeli krediler genel itibariyle %0,99 ve %1,30 aralığında tüketicilere kredi imkanı sağlanmasının önünü açmaktadır.

Bayram kredileri sadece ihtiyaç kredilerinin değil taşıt kredilerinin de önünü açıyor. Kredi faiz oranları taşıt kredileri için özel kampanyalarla taçlanıyor. Vakıfbank, sıfır km taşıt kredisi bu kredilerden bir tanesidir. %1,22’lik faiz oranlarıyla tüketicilerin araba ihtiyaçlarına ilaç olmaktadır.

Konut kredisi faiz oranlarının seyriyse %0,80 ve %1,30 arasında değişmektedir. Kamu bankaları bu konuda ciddi adımlar atarak 120 aylık vadeler için dahi %1’in altında faiz oranlarıyla karşılamaktadır. 60 aylık vadeler içinse genel itibariyle %0,89 ve %0,95 arasında değişen faiz oranları uygulanmaktadır.

Kredi faiz oranları daha kısa vadeli –özellikle 24 aylık vade süreleri- içinse %0,80 ve %0,90 arasında değişen faiz oranlarına tanıklık etmekteyiz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol