Kamu İşçisine İkramiye Verilecek!

Hükümet kurban bayramına yaptığı özel düzenlemelerle birlikte, birçok memurun maaşlarını önceden alabilmesi için bayram öncesi 8 Eylül ve 9 Eylül’de maaşlarının yatacağına ilişkin açıklamalar gerçekleştirmişti.

Emeklileri de kapsayan bayram öncesi maaş düzenlemesiyle bayramdan önce maaşlarını alabiliyorlardı. Bayram öncesi gelen maaşlar; emeklileri promosyon, kamuluları da ikramiye verilecek mi sorularını sormaya itti. Birçok çalışan ve emekli bu soruların cevabını merak ediyordu.

Bu sorular kısa sürede devlet tarafından yanıt buldu. Emeklilerin promosyon bekleyişi hala devam ederken, kamululara müjdeli haber geliyor. Kamu işçisine ikramiye verilecek! Devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışanlar için ilave takviyelerin ilk yarısının 9 Eylül’de verilmesi planlanıyor.

Kamulu işçilerin 9 Eylül’de alacakları ikramiye yarısı birçok kamulu işçi için sevindirici haber niteliği taşıyor. Kamululara yapılan bu takviyenin (ikramiyenin) ikinci yarısınınsa Aralık ayında ödenmesi bekleniyor. Kesin bir tarih belirtmek gerekirse bu tarihin 26 Aralık 2016 olacağı belirtilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Konuya ilişkin kararın resmileştiği de duyuruldu. Kamu işçisine ikramiye için alınan karar, Resmi Gazete’de de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  da onayından geçen kararla 9 Eylül 2016’da kamulular ikramiyeli maaşlarını çekebilecek. Kamulular böyle sevindirici haberlerle karşılaşırken emeklilerse beklemekten sıkıldılar. Emeklilere yönelik düzenlemeler ve ikili görüşmeler hala sürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.