Ana SayfaKredilerHalkbank Eylül Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Halkbank Eylül Konut Kredisi Faiz Oranları 2016
H

-

Halkbank’tan İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları

Bildiğiniz gibi özellikle Ağustos ayında birçok banka tarafından konut kredisi faizleri düşürüldü. Bu çalışmaya hiçbir banka kayıtsız kalmadı. Sonuç olarak bütün bankaların konut kredisi faizleri düştü ve birçok bankada bu faiz oranı şu anda 1 puanın daha altında. 1 puanın daha altındaki faizle konut kredisi sunan bankalardan biri de Halkbank olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki Halkbank güncel konut kredisi faiz oranlarını şu anda 0,95’e çekti.

Halkbank konut kredisi kampanyasının bir de oldukça önemli bir özelliği bulunuyor. Normalde yaklaşık 500 lira olan tahsis ücretini Halkbank konut kredisi için ödemeniz gerekmiyor. Yani Halkbank konut kredisini masrafsız bir kredi olarak vatandaşlara sunuyor. Masrafsız konut kredisi kullanmak isteyen kişiler Halkbank’ı tercih edebilirler.

Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı banka tarafından 14,35 olarak açıklanmış.

Bu krediyi kullanmak isteyenlerin kefil bulmaları gerekmemektedir. Zira yalnızca alınan evin yüzde yetmiş beşinin ipotek ettirilmesi gerekiyor. Ardından istediğiniz gibi kredinizi çekebiliyorsunuz.

Kredi için belirlenen kredi faiz oranı 0,95’tir ve bu faiz oranı da değişmez. Öyle ki 6 aydan 120 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Tüm vade seçenekleri için kredinin belirli faiz oranı aynı olmaktadır.

Halkbank konut kredisi sayesinde 100 bin lira aldığınızı ve 120 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizi düşünürsek bu kredi için aylık olarak bankaya 1400 lira ödeme yapmanız gerekecektir. Kredini toplam masrafı 1300 liradır, bu masraflar sigorta bedeli, ipotek tesis bedeli gibi masraflardır. Kredi için tahsis ücreti talep edilmiyor.

100 bin lirayı 120 ayda geri ödeyecek olan kişiler toplamda 69 bin 334 lira kredi faizi ödemesi yaparlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol