Ana SayfaKredilerHalkbank Eylül Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Halkbank Eylül Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank’tan İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları

Bildiğiniz gibi özellikle Ağustos ayında birçok banka tarafından konut kredisi faizleri düşürüldü. Bu çalışmaya hiçbir banka kayıtsız kalmadı. Sonuç olarak bütün bankaların konut kredisi faizleri düştü ve birçok bankada bu faiz oranı şu anda 1 puanın daha altında. 1 puanın daha altındaki faizle konut kredisi sunan bankalardan biri de Halkbank olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki Halkbank güncel konut kredisi faiz oranlarını şu anda 0,95’e çekti.

Halkbank konut kredisi kampanyasının bir de oldukça önemli bir özelliği bulunuyor. Normalde yaklaşık 500 lira olan tahsis ücretini Halkbank konut kredisi için ödemeniz gerekmiyor. Yani Halkbank konut kredisini masrafsız bir kredi olarak vatandaşlara sunuyor. Masrafsız konut kredisi kullanmak isteyen kişiler Halkbank’ı tercih edebilirler.

Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı banka tarafından 14,35 olarak açıklanmış.

Bu krediyi kullanmak isteyenlerin kefil bulmaları gerekmemektedir. Zira yalnızca alınan evin yüzde yetmiş beşinin ipotek ettirilmesi gerekiyor. Ardından istediğiniz gibi kredinizi çekebiliyorsunuz.

Kredi için belirlenen kredi faiz oranı 0,95’tir ve bu faiz oranı da değişmez. Öyle ki 6 aydan 120 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Tüm vade seçenekleri için kredinin belirli faiz oranı aynı olmaktadır.

Halkbank konut kredisi sayesinde 100 bin lira aldığınızı ve 120 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizi düşünürsek bu kredi için aylık olarak bankaya 1400 lira ödeme yapmanız gerekecektir. Kredini toplam masrafı 1300 liradır, bu masraflar sigorta bedeli, ipotek tesis bedeli gibi masraflardır. Kredi için tahsis ücreti talep edilmiyor.

100 bin lirayı 120 ayda geri ödeyecek olan kişiler toplamda 69 bin 334 lira kredi faizi ödemesi yaparlar.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.