Ana SayfaKredilerVakıfbank Masrafsız Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Vakıfbank Masrafsız Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıfbank Masrafsız Konut Kredisi

Normal şartlarda 100 bin lira konut kredisi kullanıldığında bunun yaklaşık 2 bin lirası masraflar için kesiliyor. Ancak masrafsız konut kredileri tercih edildiğinde masraflar 1500 lirayı geçmiyor. Vakıfbank bu bağlamda sizlere masrafız konut kredisi sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi alan kişiler kredi tahsis ücreti ödemedikleri için daha az bir ücret öderler.

Bankadan konut kredisi almak için alacağınız konutun belgeleriyle bankaya başvurmanız gerekiyor. Daha sonra ekspertiz ekibi evinizi inceliyor ve evin değerini belirliyor. Bu aşamadan sonra evin dörtte üçü kadar kredi talep etmeye hak kazanıyorsunuz. Bu kredi için kefil gerekmez, ev ipoteği yeterlidir.

Kredide tahsis ücreti bulunmasa da ekspertiz ücreti, konut sigortası ücreti ve DASK ücreti gibi çeşitli kalemlerde masraf bulunuyor. Bu masrafların tamamı sizlerden 1300 lira olarak alınmaktadır. Bu masrafı peşin verebilir ya da aldığınız krediden kestirebilirsiniz.

Kredi için belirlenen kredi faiz oranı 0,95’tir. Yani kredi faizi bir puanın altında olarak kredi sunan bankalardan biri de Vakıfbank’tır.

Krediyi alan kişiler 3 aydan 120 aya kadar vade talep etme hakkına sahiptirler, vade arttıkça faiz oranı artmamaktadır.

Kredi için 100 bin liralık bir başvuru yapıp 120 ay vade talep ettiğinizi varsayarsak bankaya aylık olarak 1400 liralık bir ödeme yapmanız gerekecek.

Kredi için belirlenen maliyet oranı yüzde 14,33’tür. Bu krediden 100 bin lira alan kişiler 10 yılda geri ödeme yapmalar halinde kredi faizi için toplamda 169 bin 328 lira ödeme yaparlar. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...