Vakıfbank Masrafsız Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Vakıfbank Masrafsız Konut Kredisi

Normal şartlarda 100 bin lira konut kredisi kullanıldığında bunun yaklaşık 2 bin lirası masraflar için kesiliyor. Ancak masrafsız konut kredileri tercih edildiğinde masraflar 1500 lirayı geçmiyor. Vakıfbank bu bağlamda sizlere masrafız konut kredisi sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi alan kişiler kredi tahsis ücreti ödemedikleri için daha az bir ücret öderler.

Bankadan konut kredisi almak için alacağınız konutun belgeleriyle bankaya başvurmanız gerekiyor. Daha sonra ekspertiz ekibi evinizi inceliyor ve evin değerini belirliyor. Bu aşamadan sonra evin dörtte üçü kadar kredi talep etmeye hak kazanıyorsunuz. Bu kredi için kefil gerekmez, ev ipoteği yeterlidir.

Kredide tahsis ücreti bulunmasa da ekspertiz ücreti, konut sigortası ücreti ve DASK ücreti gibi çeşitli kalemlerde masraf bulunuyor. Bu masrafların tamamı sizlerden 1300 lira olarak alınmaktadır. Bu masrafı peşin verebilir ya da aldığınız krediden kestirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Eylül 2022!

Kredi için belirlenen kredi faiz oranı 0,95’tir. Yani kredi faizi bir puanın altında olarak kredi sunan bankalardan biri de Vakıfbank’tır.

Krediyi alan kişiler 3 aydan 120 aya kadar vade talep etme hakkına sahiptirler, vade arttıkça faiz oranı artmamaktadır.

Kredi için 100 bin liralık bir başvuru yapıp 120 ay vade talep ettiğinizi varsayarsak bankaya aylık olarak 1400 liralık bir ödeme yapmanız gerekecek.

Kredi için belirlenen maliyet oranı yüzde 14,33’tür. Bu krediden 100 bin lira alan kişiler 10 yılda geri ödeme yapmalar halinde kredi faizi için toplamda 169 bin 328 lira ödeme yaparlar. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın