Ana SayfaGündemKredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi!

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Nakit ihtiyacını karşılamaları için vatandaşlara %0.49 faiz oranı ile kamu bankaları tarafından temel ihtiyaç destek için verilen kredilere 36 ay vadeli yapılandırma getirildi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen kredilerde 36 ay vade ile 6 ay geri ödemesiz bir şekilde genelde 30 ay eşit taksit ödemeleri alınıyor. 3, 5, 7.5, 10 bin liraya kadar ihtiyaç için verilen kredilerde yüzde 0.49 faiz oranıyla dağıtım gerçekleştirilmişti. Son durum ise verilen kredilerde 36 ay vadeli yapılandırma gelmiş bulunmaktadır.

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma
Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma

Aylık geliri toplamda 5 bin liranın altında olduğunu belirten kişilere çıkan kredi düşük faizi nedeniyle ödemeleri de oldukça kolay olduğundan kredilere yönelik kamu bankaları da ekstra olarak yapılandırma seçeneği sunmaya başladı. Milyonlarda kişi tarafından yarar sağlanan krediler sonucunda kişilere sonuç olarak milyarlar dağıtılmıştı. Temel ihtiyaç olarak destek kredilerinde yapılandırma yapmak isteyen kişiler de 18 ile 36 ay arasında vade uzatımına kadar gitme imkanı bulabiliyor.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma

Vade uzatılmasında kullanılan taksitler de birlikte düşüş yaşarken faiz oranında yüzde 1.42 olarak düzenleme yapılmış durumda. Yapılandırmalarda internet bankacılığında ya da akıllı telefonlarda mobil bankacılık kullanımı yapılabiliyor. Menü üzerinden Krediler bölümüne giren kişiler karşılılarında ‘Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma’ seçeneğini tercih etmelidir. Burada BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek ilgili kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade tercihinde bir seçim yaparak yapılandırma işlemi başlatılmalıdır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,246TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.