Ana SayfaGündemKredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi!

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Nakit ihtiyacını karşılamaları için vatandaşlara %0.49 faiz oranı ile kamu bankaları tarafından temel ihtiyaç destek için verilen kredilere 36 ay vadeli yapılandırma getirildi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen kredilerde 36 ay vade ile 6 ay geri ödemesiz bir şekilde genelde 30 ay eşit taksit ödemeleri alınıyor. 3, 5, 7.5, 10 bin liraya kadar ihtiyaç için verilen kredilerde yüzde 0.49 faiz oranıyla dağıtım gerçekleştirilmişti. Son durum ise verilen kredilerde 36 ay vadeli yapılandırma gelmiş bulunmaktadır.

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma

Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma
Kredilere 36 Ay Vadeli Yapılandırma

Aylık geliri toplamda 5 bin liranın altında olduğunu belirten kişilere çıkan kredi düşük faizi nedeniyle ödemeleri de oldukça kolay olduğundan kredilere yönelik kamu bankaları da ekstra olarak yapılandırma seçeneği sunmaya başladı. Milyonlarda kişi tarafından yarar sağlanan krediler sonucunda kişilere sonuç olarak milyarlar dağıtılmıştı. Temel ihtiyaç olarak destek kredilerinde yapılandırma yapmak isteyen kişiler de 18 ile 36 ay arasında vade uzatımına kadar gitme imkanı bulabiliyor.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma

Vade uzatılmasında kullanılan taksitler de birlikte düşüş yaşarken faiz oranında yüzde 1.42 olarak düzenleme yapılmış durumda. Yapılandırmalarda internet bankacılığında ya da akıllı telefonlarda mobil bankacılık kullanımı yapılabiliyor. Menü üzerinden Krediler bölümüne giren kişiler karşılılarında ‘Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma’ seçeneğini tercih etmelidir. Burada BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek ilgili kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade tercihinde bir seçim yaparak yapılandırma işlemi başlatılmalıdır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.