Ana SayfaEkonomiBu Gençlere Karşılıksız Hibe Verilecek!

Bu Gençlere Karşılıksız Hibe Verilecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Tarım ve hayvancılığın ülkemizde ne denli önemli kaynaklar olduğu düşünülürse, bu iki sektöre yönelik yatırımların da arttırılması gerektiği bilinmelidir. Devletin teşvik edici yatırımları bunun bir örneğidir.

  Tarım ve hayvancılığa yönelik projeler de hız kesmiyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarla bu iki sektöre yönelik bazı destekler gerçekleştiriliyor ve bu iki sektörün gidişatını etkileyecek olan gençlere hibe verilecek.

  Çankaya Köşkü’nde düzenlenen değerlendirme toplantısında yapılan açıklamalara göre köyüne dönen gençlere karşılıksız hibe verilecek. Tarımla uğraşan gençlerin 30 bin liralık karşılıksız hibe alabileceği belirtilen diğer açıklamalar arasında yer alıyor. Tarım sektörünün de önemini vurgulayan Binali Yıldırım, tarımın daha stratejik bir şekil alacağı bilgisini de verdi. Genç Tarım İşçisi projesiyle 15 bin gence yönelik her birine 30 bin lira karşılıksız para veriliyor.

  Projeyle tarım sektörünün canlandırılması ve tarıma yönelik toprakların işlenmesi hedefleniyor. Ayrıca hayvancılıkla da ilgili yeni projeler gündemde. Damızlık Ağırlıklı Destekleme Projesi ile çalışmaların bitirilip desteklemelerin de gerçekleştirmesine yönelik adımlar atılması yönünde açıklamalara da yer verildi.

  Tarıma yönelik desteklerin süreceği böylece belli olmuş oldu. Genç çiftçilere hibe verilecek olmasıyla birlikte, tarıma dönüşleri hedeflenmektedir. Ayrıca tarımda ülke bazında 11 milyarlık bir hedef bulunduğu bilgileri de yer almaktadır. 941 havzayla ilgili çalışmaların tamamlandığı, bununla ilgili yeni modelin de kamuoyuyla paylaşılacağı bilgileri verildi.

  Yine tarımla ilgili verimli çalışmalar elde etmek isteyen hükümetin yeni projeleri de gündem de yer edinen bilgiler arasındadır.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.