Bu Gençlere Karşılıksız Hibe Verilecek!

Tarım ve hayvancılığın ülkemizde ne denli önemli kaynaklar olduğu düşünülürse, bu iki sektöre yönelik yatırımların da arttırılması gerektiği bilinmelidir. Devletin teşvik edici yatırımları bunun bir örneğidir.

Tarım ve hayvancılığa yönelik projeler de hız kesmiyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarla bu iki sektöre yönelik bazı destekler gerçekleştiriliyor ve bu iki sektörün gidişatını etkileyecek olan gençlere hibe verilecek.

Çankaya Köşkü’nde düzenlenen değerlendirme toplantısında yapılan açıklamalara göre köyüne dönen gençlere karşılıksız hibe verilecek. Tarımla uğraşan gençlerin 30 bin liralık karşılıksız hibe alabileceği belirtilen diğer açıklamalar arasında yer alıyor. Tarım sektörünün de önemini vurgulayan Binali Yıldırım, tarımın daha stratejik bir şekil alacağı bilgisini de verdi. Genç Tarım İşçisi projesiyle 15 bin gence yönelik her birine 30 bin lira karşılıksız para veriliyor.

Projeyle tarım sektörünün canlandırılması ve tarıma yönelik toprakların işlenmesi hedefleniyor. Ayrıca hayvancılıkla da ilgili yeni projeler gündemde. Damızlık Ağırlıklı Destekleme Projesi ile çalışmaların bitirilip desteklemelerin de gerçekleştirmesine yönelik adımlar atılması yönünde açıklamalara da yer verildi.

Tarıma yönelik desteklerin süreceği böylece belli olmuş oldu. Genç çiftçilere hibe verilecek olmasıyla birlikte, tarıma dönüşleri hedeflenmektedir. Ayrıca tarımda ülke bazında 11 milyarlık bir hedef bulunduğu bilgileri de yer almaktadır. 941 havzayla ilgili çalışmaların tamamlandığı, bununla ilgili yeni modelin de kamuoyuyla paylaşılacağı bilgileri verildi.

Yine tarımla ilgili verimli çalışmalar elde etmek isteyen hükümetin yeni projeleri de gündem de yer edinen bilgiler arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.