Ana SayfaKredilerŞekerbank’tan 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Şekerbank’tan 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

-

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Birçok banka çeşitli kredi faiz oranlarıyla müşterilerine kredi desteği sunuyor. Kredi desteği sunana bankalardan biri olarak da karşımıza Şekerbank çıkıyor. Şeker Finans konut kredisi sayesinde dileyenler 360 ay vadeli kredi alabiliyorlar. Ülkemizde konut kredisine 30 yıl vade seçeneği sunan tek banka Şekerbank’tır. Ancak vade sayısı çoğaldıkça ödemeniz gereken faiz tutarı da artıyor, kredi kullanmak istiyorsanız bunun bilincinde olmanız gerekiyor.

Şekerbank konut kredisi faiz oranları ise 1,19 olarak belirlenmiş durumda. Seçmiş olduğunuz vade sayısı ve aldığınız kredi tutarına göre konut kredisi faiz oranı değişiklik gösterebilir. Bunun için size en yakın Şekerbank şubesine uğrayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bu kredi için birtakım masraflar ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücreti,  konut sigortası ücreti, DASK ücreti, ipotek tesis bedeli gibi çeşitli kalemlerde banka sizlerden masraf alıyor. Bu masrafların genel toplamı 100 bin liralık bir kredi için yaklaşık 1210 liradır. Ancak ekspertiz ücreti ve sigorta bedeli evin durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Almış olduğunuz konut kredisini 6 aydan başlayarak 360 aya kadar vade yapabilirsiniz. Konut kredisine 360 ay vade veren tek bankanın Şekerbank olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ancak vadenin çok uzun olması aldığınız kredinin birkaç katı kadar faiz tutarı ödemenizi gerektiriyor.

Eğer 100 bin lira kredi çekerek bunu 360 ay vadede ödemek isterseniz aylık olarak bankaya ödenmesi gereken taksit tutarı 1207 lira olacaktır.

100 bin lira olarak aldığınız krediyi 360 ay vadeli olarak geri ödemek istediğinizde bankaya toplamda 435 bin 755 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol