Ana SayfaKredilerŞekerbank’tan 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Şekerbank’tan 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Birçok banka çeşitli kredi faiz oranlarıyla müşterilerine kredi desteği sunuyor. Kredi desteği sunana bankalardan biri olarak da karşımıza Şekerbank çıkıyor. Şeker Finans konut kredisi sayesinde dileyenler 360 ay vadeli kredi alabiliyorlar. Ülkemizde konut kredisine 30 yıl vade seçeneği sunan tek banka Şekerbank’tır. Ancak vade sayısı çoğaldıkça ödemeniz gereken faiz tutarı da artıyor, kredi kullanmak istiyorsanız bunun bilincinde olmanız gerekiyor.

Şekerbank konut kredisi faiz oranları ise 1,19 olarak belirlenmiş durumda. Seçmiş olduğunuz vade sayısı ve aldığınız kredi tutarına göre konut kredisi faiz oranı değişiklik gösterebilir. Bunun için size en yakın Şekerbank şubesine uğrayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bu kredi için birtakım masraflar ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücreti,  konut sigortası ücreti, DASK ücreti, ipotek tesis bedeli gibi çeşitli kalemlerde banka sizlerden masraf alıyor. Bu masrafların genel toplamı 100 bin liralık bir kredi için yaklaşık 1210 liradır. Ancak ekspertiz ücreti ve sigorta bedeli evin durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Almış olduğunuz konut kredisini 6 aydan başlayarak 360 aya kadar vade yapabilirsiniz. Konut kredisine 360 ay vade veren tek bankanın Şekerbank olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ancak vadenin çok uzun olması aldığınız kredinin birkaç katı kadar faiz tutarı ödemenizi gerektiriyor.

Eğer 100 bin lira kredi çekerek bunu 360 ay vadede ödemek isterseniz aylık olarak bankaya ödenmesi gereken taksit tutarı 1207 lira olacaktır.

100 bin lira olarak aldığınız krediyi 360 ay vadeli olarak geri ödemek istediğinizde bankaya toplamda 435 bin 755 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.