Garanti Devlet Destekli Konut Hesabı

0

Ev alanlara birçok fırsatın sağlandığı ülkemizde Garanti Bankası da gerek konut kredileri gerekse çeşitli yatırım araçlarıyla ev almayı daha kolay bir hale getirmektedir.

Ev almak isteyenler birikimlerini Garanti Bankası’na konut hesabı altında yatırarak evlerini kolayca alabilirler. Devlet katkısının da söz konusu olduğu konut hesabıyla birikimleriniz 5 yıl boyunca düzenli olarak ödenirse %20’lik bir devlet desteği söz konusudur.

Devlet minimum 3 yıllık birikim yapanlaraysa %15 devlet desteği sağlamaktadır. Özetle 3-5 yıl aralığındaki vadelerde sizlere 13 bin ile 15 bin lira arasında değişen ödemeler gerçekleştirilmektedir. Garanti  Devlet Katkılı Konut Hesabı size bu destekten yararlanmanız için konut hesabı hizmeti sunmaktadır.

Ödemelerinizi minimum ve maksimum tutarlara göre dielrseniz aylık olarak gerçekleştirebilir, dilerseniz de üç ayda bir ödeyebilirsiniz. Devlet katkılı konut hesabı’ndan faydalanabilmek içinse 7 Nisan 2015 tarihi itibariyle tamamı sizin adınıza kayıtlı bir eviniz olmamalıdır.

Konut hesabı, ortak olarak açtırılamaz, 18 yaşından büyükler içinse veli ile birlikte işlem gerçekleştirilebilir. Kredi için yapacağınız aylık ödemelerde minimum yatırabileceğiniz tutar 250 TL, maksimum tutarsa 750 TL’dir. Üç aylık ödemeleriniz için bu tutarların 3 katı baz alınmaktadır.

Ödemeleriniz düzenli bir şekilde gerçekleştirilirse; 36 ile 47 ay arasında birikim tutarı x %15 ( 13 bin TL), 48-59 ay aralığında birikim tutarı  %18 ( 14 bin tL) , 60 ay ve üzeri taksitlendirmelerdeyse birikim tutarı x %20 (15 bin TL) şeklinde devlet desteği sağlanmaktadır.

Devlet destekli konut hesabı için size ödenen destek 15 bin TL’yi geçemez.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın