Ana SayfaEkonomiGaranti Devlet Destekli Konut Hesabı

Garanti Devlet Destekli Konut Hesabı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ev alanlara birçok fırsatın sağlandığı ülkemizde Garanti Bankası da gerek konut kredileri gerekse çeşitli yatırım araçlarıyla ev almayı daha kolay bir hale getirmektedir.

Ev almak isteyenler birikimlerini Garanti Bankası’na konut hesabı altında yatırarak evlerini kolayca alabilirler. Devlet katkısının da söz konusu olduğu konut hesabıyla birikimleriniz 5 yıl boyunca düzenli olarak ödenirse %20’lik bir devlet desteği söz konusudur.

Devlet minimum 3 yıllık birikim yapanlaraysa %15 devlet desteği sağlamaktadır. Özetle 3-5 yıl aralığındaki vadelerde sizlere 13 bin ile 15 bin lira arasında değişen ödemeler gerçekleştirilmektedir. Garanti  Devlet Katkılı Konut Hesabı size bu destekten yararlanmanız için konut hesabı hizmeti sunmaktadır.

Ödemelerinizi minimum ve maksimum tutarlara göre dielrseniz aylık olarak gerçekleştirebilir, dilerseniz de üç ayda bir ödeyebilirsiniz. Devlet katkılı konut hesabı’ndan faydalanabilmek içinse 7 Nisan 2015 tarihi itibariyle tamamı sizin adınıza kayıtlı bir eviniz olmamalıdır.

Konut hesabı, ortak olarak açtırılamaz, 18 yaşından büyükler içinse veli ile birlikte işlem gerçekleştirilebilir. Kredi için yapacağınız aylık ödemelerde minimum yatırabileceğiniz tutar 250 TL, maksimum tutarsa 750 TL’dir. Üç aylık ödemeleriniz için bu tutarların 3 katı baz alınmaktadır.

Ödemeleriniz düzenli bir şekilde gerçekleştirilirse; 36 ile 47 ay arasında birikim tutarı x %15 ( 13 bin TL), 48-59 ay aralığında birikim tutarı  %18 ( 14 bin tL) , 60 ay ve üzeri taksitlendirmelerdeyse birikim tutarı x %20 (15 bin TL) şeklinde devlet desteği sağlanmaktadır.

Devlet destekli konut hesabı için size ödenen destek 15 bin TL’yi geçemez.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.