Ana Sayfa Ekonomi Anne Olanlara Devlet Desteği

Anne Olanlara Devlet Desteği

-

Günümüzde çocuk sahibi olmanın biraz zorlaştığı göz önünde bulundurulursa, anne olmak için birçok kadın bu yöndeki isteklerini ertelemek durumunda kalabilmektedir. Ancak maddi yetersizlikler ve bütçe yetersizliğinden dolayı artık vazgeçmek zorunda değilsiniz.

Anne olanlara devlet desteği geliyor. Hükümet annelere yönelik desteklerini sürdürüyor. Doğan her çocuk için yapılan destekler karşılıksız olarak üç farklı şekilde annelere sunuluyor. Devlet desteğinin ilk seçeneğinde 300 ile 600 lira arasında değişen doğum yardımı ile başlıyor.

Doğum yardımından sonra yine süt parası gibi yardımlar da sürmektedir. Süt parası için devlet desteği 122 lira kadardır. Anne olanlara devlet desteği bunlarla da sınırlı kalmıyor. 4099 liralık da bir rapor parası sizlere sağlanıyor. Yani özetle belirtmek gerekirse yeni anne olanlar yaklaşık 4521 liralık bir destek alıyor. Üç çocuk olması durumunda bu destek 14 bin lirayı bulmaktadır.

Meclis’te torba yasayla 15 Mayıs ve 2015 tarihi sonrasında doğan çocuklar için anneye yapılan doğum yardımı ödemesiyle birçok anne daha rahat bir nefes alıyor. Bu yardımsa sadece Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarına değil, yurt dışındaki Türk vatandaşlarına da ödeniyor. Doğum yardımındansa herhangi bir vergi alınması söz konusu değil. Ayrıca bir kesinti de yapılmıyor. Doğum yardımı ve süt parası için 144 ve 183 nolu telefon numaralarıyla ücretsiz olarak destek almanız mümkün.

Devlet desteği ödemelerinin gerçekleştirildiği yerlerse; PTT ve Ziraat Bankası’dır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler