Ana SayfaEkonomiAnne Olanlara Devlet Desteği

Anne Olanlara Devlet Desteği

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Günümüzde çocuk sahibi olmanın biraz zorlaştığı göz önünde bulundurulursa, anne olmak için birçok kadın bu yöndeki isteklerini ertelemek durumunda kalabilmektedir. Ancak maddi yetersizlikler ve bütçe yetersizliğinden dolayı artık vazgeçmek zorunda değilsiniz.

  Anne olanlara devlet desteği geliyor. Hükümet annelere yönelik desteklerini sürdürüyor. Doğan her çocuk için yapılan destekler karşılıksız olarak üç farklı şekilde annelere sunuluyor. Devlet desteğinin ilk seçeneğinde 300 ile 600 lira arasında değişen doğum yardımı ile başlıyor.

  Doğum yardımından sonra yine süt parası gibi yardımlar da sürmektedir. Süt parası için devlet desteği 122 lira kadardır. Anne olanlara devlet desteği bunlarla da sınırlı kalmıyor. 4099 liralık da bir rapor parası sizlere sağlanıyor. Yani özetle belirtmek gerekirse yeni anne olanlar yaklaşık 4521 liralık bir destek alıyor. Üç çocuk olması durumunda bu destek 14 bin lirayı bulmaktadır.

  Meclis’te torba yasayla 15 Mayıs ve 2015 tarihi sonrasında doğan çocuklar için anneye yapılan doğum yardımı ödemesiyle birçok anne daha rahat bir nefes alıyor. Bu yardımsa sadece Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarına değil, yurt dışındaki Türk vatandaşlarına da ödeniyor. Doğum yardımındansa herhangi bir vergi alınması söz konusu değil. Ayrıca bir kesinti de yapılmıyor. Doğum yardımı ve süt parası için 144 ve 183 nolu telefon numaralarıyla ücretsiz olarak destek almanız mümkün.

  Devlet desteği ödemelerinin gerçekleştirildiği yerlerse; PTT ve Ziraat Bankası’dır.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.