Uzun süredir gündemde oldukça yer tutmuş olan ve emeklilerin sabırsızlanmasına neden olan emeklilere promosyon çalışmaları için işlemler hızlandırılıyor.

Emekliler için plananlanan promosyon ödemeleri aslında iki bayram arasında halledilmek istenen bir problemdi. Ancak hükümet bazındaki gelişmelerin ve değişikliklerin emekli promosyonlarının gündemden uzaklaştırılmasına neden olduğu belirtilenler arasında yer almaktadır.

Peki emeklilere promosyon ödemeleri ne kadar olacak? Yaklaşık 11 milyonu ilgilendiren bu durum için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki devir teslimden sonra tekrar ele alındı. Yeni bakan Mehmet Müezzinoğlu, ayrıca kıdem tazminatı fonu, taşeronların kamuya kadroya alınması ve 30 yılı aşkın süredir hizmet sağlayan memur emeklilerine ek ikramiye konularına da değindi. Emeklilere promosyonun yürürlüğe girmesi ise Müezzinoğlu’nun imzasıyla gerçekleştirilecek.

Bankalarla ve PTT ile görüşmelerin tamamlandığını açıklayan şimdinin İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, hemen hemen her şeyin belirlendiğini belirtti. Hazırlıkların tamamlandığını belirten Soylu, fırsat bulunan ilk anda hizmetin sunulacağını belirtti.

Emekli Promosyonları İçin 900 Liraya Kadar Ödeme Var

Emekli promosyonları için maaşın belirleyici olduğu daha önce birçok kez dile getirilmişti. Emeklilere verilecek promosyonlar,  4 bölümde inceleniyordu. 2 bin lira ve üstünde maaş alanlar için 900 liralık bir ödemenin olacağı verilen açıklamalarda yer almaktadır.

500 liranın altında maaş alanlar için yapılan düzenlemede 3 yıllık dönem için 450 lira verilecek. 500 lira ve bin lira için  ve bin lira ile 2 bin lira arasında maaş alanlar içinse henüz bir rakam belirtilmese de 450 TL ile 900 lira arasında değişen rakamlar olacağı tahmin ediliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın