Ana SayfaEkonomiBu İllerde Konut Fiyatları Artıyor!

Bu İllerde Konut Fiyatları Artıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Bu illerde ev fiyatları artıyor. İstanbul’daki köprünün yapımın tamamlanmasıyla İstanbul trafiğinin çilesinin engellenmesi hedefleniyordu. Bunun üzerine doğal olarak bölgedeki ev fiyatları da büyük bir artış göstermişti.

  Köprünün yapılmasıyla birlikte birçok konut firması o civarda konut fiyatları bazında artışlar yaptı. Ulaşımın göbeğinde bulunan ev fiyatlarının artması, kiraların da yükselişini tetikledi. Böylece İstanbul’da Yavuz Sultan Selim köprüsünün civarından ev almak isteyenler için artık daha pahalı maliyetler oluşacak.

  Kredi faiz oranlarındaki indirimlerin de konut fiyatlarının artışında ufak payları olurken yapılan köprü bu fiyat artışını İstanbul’da oldukça yükseltmişti. Konut fiyatlarının artış gösterdiği bir diğer ilse Çanakkale. Çanakkale 1915 köprüsünün yapılacağını ve 18 Mart 2017’de temel atılacağının açıklamasını yapan Başbakan’ın sözleri ev fiyatlarına yansıdı.

  Bölgedeki emlak fiyatları %600’lük bir artışa neden olurken bölgede 2 yıl önceki dönümü 10 bin lira olan yerler 70 bin liradan satışa çıkıyor. Emlak fiyatlarının artması, ev fiyatlarının da artışına neden oluyor. Satılık arsa ve taleplere de Bursa ve İstanbul’dan yoğun talepler olduğu bilgisi açıklamalar arasında yer almaktadır.

  Özellikle arsalara yönelik olan talepler, emlak fiyatlarının büyük bir artış göstermesine sebep oluyor. Satılık dairelere de talepler yoğun bir artış gösteriyor. Yoğun bir taleple karşılaşan Çanakkale’de köprünün yapılacağı bölgede de ev fiyatları durulmayacak gibi. Bayram öncesi dahi yoğun bir taleple karşılaşan ilde, bayram sonrası da taleplerin artacağı yönünde öngörülerle desteklenmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...