İng Bank’tan Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

0

İng Bank’tan Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi

İng Bank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelediğimizde bu kredinin sabit bir faiz oranı olmadığını görüyoruz. Öyle ki krediyi alırken müşteri değerlendiriliyor ve buna göre bir faiz oranı belirleniyor. İng Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları 0,99’dan başlıyor. Ancak bu kredi faiz oranı 1,59’a kadar yükseliş gösterebilir. Kredi faiz oranının yükselmesine neden olan şey ise yalnızca kişilerin kredi notudur.

Almış olduğunuz ihtiyaç kredisi için esnek ödeme koşullarını da İng Bank’ta bulabilirsiniz. Zira İng Bank aracılığıyla almış olduğunuz ihtiyaç kredisinin maksimum vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. 36 ay olan bu vade seçeneğini 1 ay ile 36 ay arasında sizler belirleyebiliyorsunuz. Vadenin artması ya da azalması kredi faiz oranına herhangi bir şekilde etki etmeyecektir. Bu bağlamda istediğiniz vade seçeneğini kullanma özgürlüğünüz bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Krediyi almak istiyorsanız kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli ödemeniz gerekmektedir. Kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’i olarak hesaplanıyor. Ancak sigorta bedeli konusunda net bir rakam verilemez. Zira kişinin cinsiyeti ve yaşına göre sigorta bedeli değişiklik gösterebiliyor.

Özel ihtiyaç kredisi faiz oranlarının 0,99 ile 1,59 arasında değiştiğini belirttik. Örnek ödeme tablosunu 1,29 faiz oranından hesaplarsak şu gibi bir ödeme planı karşımıza çıkıyor.

10 bin lira kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 50 liradır buna ek olarak sigorta bedeli ödemek gereklidir. 36 ay taksit istediğinizde aylık olarak ödemeniz gereken ücret 364 liradır.

10 bin lira olarak alınan ihtiyaç kredisi 13 bin 169 lira olarak geri ödenir. Yani bu kredi için toplam kredi faiz tutarı 3 bin 619 liradır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın