Ana SayfaKredilerİng Bank’tan Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

İng Bank’tan Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

-

İng Bank’tan Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi

İng Bank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelediğimizde bu kredinin sabit bir faiz oranı olmadığını görüyoruz. Öyle ki krediyi alırken müşteri değerlendiriliyor ve buna göre bir faiz oranı belirleniyor. İng Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları 0,99’dan başlıyor. Ancak bu kredi faiz oranı 1,59’a kadar yükseliş gösterebilir. Kredi faiz oranının yükselmesine neden olan şey ise yalnızca kişilerin kredi notudur.

Almış olduğunuz ihtiyaç kredisi için esnek ödeme koşullarını da İng Bank’ta bulabilirsiniz. Zira İng Bank aracılığıyla almış olduğunuz ihtiyaç kredisinin maksimum vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. 36 ay olan bu vade seçeneğini 1 ay ile 36 ay arasında sizler belirleyebiliyorsunuz. Vadenin artması ya da azalması kredi faiz oranına herhangi bir şekilde etki etmeyecektir. Bu bağlamda istediğiniz vade seçeneğini kullanma özgürlüğünüz bulunuyor.

Krediyi almak istiyorsanız kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli ödemeniz gerekmektedir. Kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’i olarak hesaplanıyor. Ancak sigorta bedeli konusunda net bir rakam verilemez. Zira kişinin cinsiyeti ve yaşına göre sigorta bedeli değişiklik gösterebiliyor.

Özel ihtiyaç kredisi faiz oranlarının 0,99 ile 1,59 arasında değiştiğini belirttik. Örnek ödeme tablosunu 1,29 faiz oranından hesaplarsak şu gibi bir ödeme planı karşımıza çıkıyor.

10 bin lira kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 50 liradır buna ek olarak sigorta bedeli ödemek gereklidir. 36 ay taksit istediğinizde aylık olarak ödemeniz gereken ücret 364 liradır.

10 bin lira olarak alınan ihtiyaç kredisi 13 bin 169 lira olarak geri ödenir. Yani bu kredi için toplam kredi faiz tutarı 3 bin 619 liradır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol