Yapı Kredi Eylül 2016 Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları güncellendi ve banka yeni kredi faiz oranlarıyla kredi vermeye başladı. Buna dayanarak artık Yapı Kredi konut kredisi almak isteyen kişiler krediyi 1,12 kredi faiz oranını kabul ederek alabiliyorlar. Standart bir konut kredisi olan Yapı Kredi konut kredisi kampanyasında çeşitli masraflar bulunmaktadır, bu masrafları krediyi çekerken ya da krediyi alırken ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları sabit olarak belirtilmiştir ve bu faiz oranı 1,12’dir. Hangi miktarda kredi alırsanız alın aynı kredi faiz oranıyla değerlendirileceksiniz, buna ek olarak kredi faiz oranları vade seçenekleri nedeniyle de değişmiyor. Yani 120 ay vadeli krediyle 12 ay vadeli kredinin faiz oranı bakımından herhangi bir farkı bulunmuyor.

Yapı Kredi konut kredisi için ödemeniz gereken birtakım masraflar bulunmaktadır. Bu masraflar ekspertiz ücreti, DASK ücreti, konut sigortası ücreti ve ipotek tesis bedeli ücreti gibi ücretlerdir. Toplam olarak Yapı Kredi konut kredisinin 100 bin liralığı için ödenmesi gereken masraf tutarı bin 193 liradır. Yani konut kredisi faizini almak isteyen kişiler 1193 lira masraf öderler.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

Eğer bu krediden 100 bin lira alınırsa 120 ay vadeli geri ödeme seçeneği için aylık olarak geri ödeme miktarı bin 519 liradır. Yani bir aylık taksit 1519 lira olarak belirlenir, buna masraflar dahil edilmemiştir.

Almış olduğunuz 100 bin liralık krediyi geri ödemek için bankaya 183 bin 493 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. Bu da demek oluyor ki Yapı Kredi konut kredisinin toplam faiz oranı miktarı 83 bin 493 liradır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın