Vakıfbank 2016 Eylül İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları güncellendi ve yeni bir kredi kampanyası müşterilere sunuldu. Bu kredi kampanyası sayesinde Vakıfbank konut kredisi alan kişiler 0,95 faiz oranıyla kredi almış olacaklar. Alınan kredi için geri ödeme seçeneği olarak ise 120 ay vade sunuluyor. Vakıfbank konut kredisinin detaylarını ve özelliklerini u şekilde sıralayabiliriz:

Bu krediyi almak için herhangi bir şekilde teminat sunmanız ya da kefil göstermeniz gerekmiyor. Yalnızca alacağınız konutun ipotek edilmesi yeterlidir. Ancak konutun tüm değeri için kredi çekemezsiniz. Yalnızca alacağınız evin dörtte üçünün değeri kadar kredi alabilirsiniz. Yani bu kredi için belirlenen kredilendirme oranı yüzde 75 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank konut kredisinin yıllık maliyet oranına baktığımızda bu değerin yüzde 14,33 olduğunu görüyoruz.

Kredi için belirlenen esnek vade seçenekleri 1 ay ile 120 ay arasında değişiyor. Yani bankadan 10 yıla kadar vade talebinde bulunabiliyorsunuz. Bunun için krediye başvururken vade seçeneğini istediğiniz şekilde belirtmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ise sabit bir değer olup tüm krediler için 0,95 olarak belirlenmiştir. Bu değer tüm kredi miktarları ve vade seçenekleri için aynıdır.

Krediyi almak isteyen kişiler 100 bin liralık bir talepte bulunmaları halinde masraf olarak yaklaşık 1300 lira öderler. Ancak bu ücret sabit değildir, evin ve evi alanın durumuna göre değişebilir.

Vakıfbank konut kredisi sayesinde 100 bin liralık kredi kullanan kişiler 120 ay vade istemeleri halinde bu kişilerin aylık ödemeleri gereken tutar 1,400.24 TL olacaktır. Yani kredi için toplam geri ödeme 169 bin 328 TL oluyor.

Vakıfbank konut kredisi sayesinde kredi alan kişilerin toplamda geri ödemeleri gereken kredi faiz oranı miktarı 69 bin 328 TL olacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın