Halkbank Taşıt Kredisi

0

Halkbank Taşıt Kredisi

Sıfır ya da 10 yaşını geçmemiş ikinci el araç almak istiyorsanız bu araç için taşıt kredisi çekebilirsiniz. Ancak taşıtın tüm parasını kredi olarak alamazsınız. Bunun için biraz birikmişinizin olması gerekir. Bankalara teminat göstermeden taşıt kredisi alamıyorsunuz. Halkbank taşıt kredisi için de aynı durum söz konusudur. Öyle ki bu taşıt kredisini almak isteyen kişilerin almak istedikleri aracın yüzde elli değeri kadar birikmişlerinin olması gerekiyor. Çünkü kredi arabanın değerinin yarısı kadar verilebiliyor.

Halkbank taşıt kredisi almak isteyen kişiler bu kredi için bir kişiyi kefil göstermek zorundalar. Buna ek olarak kredi alan kişilerin kredi sayesinde aldıkları aracı da rehin olarak göstermeleri gerekiyor.

Halkbank taşıt kredisi için birtakım masraflar bulunuyor. Bu masrafların krediyi tahsis etmek için kullanılan bölümü için yaklaşık 100 TL ödemeniz gerekir. 100 TL masraf taşıt kredisinin 20 bin liralık miktarı için geçerlidir.

Banka tarafından verilen taşıt kredisi için belirlenen kredi faiz oranı 1,35’tir. Yani Halkbank taşıt kredisi alan kişiler 1,35 taşıt kredisi faizi öderler.

Halkbank taşıt kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 19,80’dir.

Eğer bu bankadan 20 bin lira taşıt kredisi alırsanız bunun için 1 ay ile 36 arasında vade seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz vade 36 ay ise aylık olarak geri ödemeniz gereken tutar 737 lira olacaktır.

Yüzde 1,35 faizli olarak aldığınız kredi için toplam geri ödeme tutarı 26 bin 652 lira olacaktır. Yani almış olduğunuz kredi için geri ödeyeceğiniz toplam kredi faiz tutarı 6 bin 652 lira olacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın