Ana SayfaEkonomiBoydak Holding TMSF'ye Devredildi!

Boydak Holding TMSF’ye Devredildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kayseri’de bir mobilya atölyesi olarak temelleri atılan Boydak Holding, İstikbal’le çıktığı yola zamanla ürün ağını genişleterek devam etti. İstikbal’den sonra HES Kablo, daha sonra Anadolu Dörtler Mobilya, 1998’de bankacılık sektörüne adımlar attı.

Mobilya sektöründe büyümesini hızla devam ettiren Boydak Holding, birçok üretim faaliyetinde bulundu. Bununla da yetinilmeyerek, Boydak Enerji kuruldu. Güneş enerjisi için GÜN AŞ kuruldu. Yine izleyen yıllarla birlikte birçok faaliyete imza atarak büyük bir holding oluşturuldu.

Büyümesini yavaş ama etkili bir şekilde sürdüren Boydak Holding ise geçtiğimiz aylarda FETÖ soruşturmasının göbeğinde yer almaktaydı. Darbe girişimine ilişkin FETÖ’ye finansal destek verdiği iddiasıyla holding bünyesinde birçok operasyon düzenlenmişti. Kayseri’de yer alan Boydak Holding’e ve başındaki kişilere yapılan operasyonlar devam ederken FETÖ darbe girişimi kapsamında holding TMSF’ye devredildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesi kararınca Boydak Holding TMSF’ye devredildi. Holding’in başındaki kişilere ilişkin sık sık gündemde yer alan tutuklama haberleriyle de karşılaşmak mümkündü. Holdingin eski yönetim kurulu başkanlarından Hacı Boydak ile diğer holnding yöneticilerinden olan Şükrü, İlyas ve Bekir Boydak, Boydak Eğitim ve Kültür Vafkına yönelik operasyonların düzenlenmesiyle birlikte tutuklananlar arasında yer almaktaydılar.

Gözaltına alınan bir diğer isimse Mustafa Boydak olmuştu. Mustafa Boydak, holdingin yönetim kurulu başkanı sıfatında olup yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.