Garanti’den Kiracılara Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Garanti Kiracıya Mortgage Konut Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası konut kredisi kampanyaları kişilerin istedikleri gibi düzenleyebildikleri kampanyalardır. Böylece dileyenler taksitlerin giderek daha az miktarda ödenmesini sağlayabiliyorlar, eşit taksitli kredi almak isteyen kişiler için de gerekli kampanyalar Garanti’de bulunuyor. Garanti Bankası mevcut konut kredisi kampanyalarını incelediğimizde karşımıza 2 farklı kampanya çıkıyor. Bu kampanyalardan biri standart eşit taksitli konut kredisi, diğer ise Kiracıya Mortgage kampanyasıdır. Kiracıya Mortgage kredisinin faiz oranı diğer kampanyaya nazaran biraz daha düşüktür.

Garanti Bankası aracılığıyla alabileceğiniz kredi için çeşitli vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bankadan talep edebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 10 yıl arasında değişiyor, yani 1 ay ile 120 ay arasında vade talep etme hakkınız bulunuyor.

Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 12,4’tür, bu değer sabit olup değişmez.

Kiracıya Mortgage kampanyası bünyesinde konut kredisi alacak olan kişiler Garanti Bankası’nın 1,07’lik konut kredisi faiz oranından faydalanırlar. Bu kredi için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek için Garanti şubelerine uğrayabilirsiniz. Eğer bu kredi kampanyasından faydalanamazsanız Garanti Bankası’nın standart konut kredisi kampanyasından faydalanmanız gerekir. Standart konut kredisi için belirlenen kredi faiz oranı da yaklaşık olarak 1,17’dir.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Eylül 2022!

Bu krediyi alan kişilerin aldıkları evi ipotek ettirmeleri gerekmektedir. Kredinin kredilendirme oranı ise evin değerinin üstünden yüzde 75’tir.

Kefil şartı bulunmayan Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası sayesinde kredi çeken kişiler 1,07 faiz oranıyla kredi almış olacaklardır. 120 ay vade istenerek çekilen 100 bin liralık kredinin bir aylık geri ödemesi 1483 liradır.

Krediyi 100 bin lira olarak alan kişilerin toplamda ödemeleri gereken tutar 178 bin 48 lira olacaktır. Yani kredi için fazladan ödeyeceğiniz kredi faiz tutarı 78 bin 48 lira olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın