İş Bankası Masrafsız Konut Kredisi Faiz Oranları 0,99’dan Başlıyor!

0

Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanyası

İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını güncelledikten sonra yeni bir konut kredisi kampanyasıyla karşımıza çıktı. Bu kampanyaya göre İş Bankası’ndan konut kredisi almak isteyen kişiler artık iki farklı paketten birini seçebilecekler. İlk paket masraflı kredi, ikinci paket ise masrafsız konut kredisidir. Her iki kredi için de toplam olarak ödenmesi gereken ücret birbirine yakın. Ancak masraflar da kredinin içine dâhil edilsin, onları da taksitlerle öderim diyorsanız masrafsız ihtiyaç kredisi almanız daha doğru olacaktır.

İş Bankası konut kredisi kampanyasının birinci paketi masraflı konut kredisi paketidir. Bu kredi paketinden faydalanmak isteyen kişilerin kredinin yüzde 0,5’i kadar tahsis ücreti ödemeleri gerekmektedir. Buna ek olarak hayat sigortası yaptırmak da kredi için zorunludur. Masraflı olarak tanıtılan bu ilk paketi alan kişilerin kredi aldıklarında karşılaşacakları faiz oranı 0,95’tir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Masrafsız konut kredisi olarak sunulan konut kredisi kampanyasında ise hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti bulunmuyor. Yani isteyenler bu ücretleri ödemeden de kredi alabiliyorlar. Ancak masrafsız olarak aldığınız kredinin faiz oranı artış gösteriyor. Öyle ki bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı 0,99’dur. Size en yakın İş Bankası şubesine giderek her iki kredi paketi için de bir ödeme dokümanı talep edebilir, buna göre kredi paketlerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

İş Bankası konut kredisi kapsamında masraflı kredi paketinden faydalanmak istediğiniz zaman 100 bin lira çektiğinizde 120 aylık vadede aylık olarak 1400 lira ödemeniz gerekecektir. Ancak aynı kredinin masrafsız paketinde ise aylık olarak ödemeniz gereken ücret 1427 lira olacaktır. Yani kısaca belirtmek gerekirse masrafsız kredi ile masraflı kredi arasında taksit olarak 27 lira fark ediyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın