18 Yaş Altı Banka Hesabı Açabileceğiniz 3 Banka

 

Ancak sizin de bildiğiniz gibi, banka hesabı açmak için 18 yaş üstü olmanız gerekli. Bugünkü makalemizde 18 yaşın altında banka hesabı açabileceğiniz bankalara göz atacağız. Fakat şuda aklınızda bulunmalı, velinizle birlikte her bankadan 18 yaş altı olsanız bile banka hesabı açabilirsiniz. Buradaki 3 banka, 18 yaş altı gençlere birtakım avantajlar sunan bankalardır.

VakıfBank – Junior

  Aile büyüğünüz ile herhangi bir VakıfBank şubesine giderek açabilirsiniz. Bu kart ile sıradan banka işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca VakıfBank’tanyatırım,birikim hesabı açabilirsiniz. Birikim hesabı özellikle genç yaşta birikim yapmak isteyenler için güzel bir imkan.VakıfBankJunior hesabı açmak için 18 yaşın altında olmanız yeterli.

Akbank – Exi26

  Akbank’ın ise 16-26 yaş arası gençlere sunduğu bir kart mevcut. Yine bir büyüğünüz ile giderek bu karta sahip olabilirsiniz.Bu kartla da sıradan banka kartıyla yaptığınız işlemleri yapabiliyorsunuz. Ayrıca Akbank Exi26 kartı alışveriş yaptığınızdachip-para yüklüyor. Daha sonra bu chip-paraları kullanabiliyorsunuz.

Türkiye İş Bankası – İlk İmza

  İş Bankası tarafından 18 yaş altı gençlere sunulan ilk imza kartıdır. Bir büyüğünüzleherhangi bir İş Bankası şubesine gidip İlk İmza ’ya sahip olabilirsiniz ve çoğu bankada olduğu gibi adınıza kayıtlı kart size verilir. Yatırım hesabı açmak isterseniz İş Bankasında da mevcut.

Her bankadan alabileceğiniz kartlar mevcut. Ancak bu bankalar birtakım avantajlar sağlıyor. Bunları linklerden ve de bankaların kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.