Akbank’tan 2. El Taşıt Kredisi

Akbank’tan Markaya Göre Taşıt Kredisi

Akbank hem sıfır hem de ikinci el araçlar için farklı kredi paketleri sayesinde kredi veriyor. Dolayısıyla almak istediğiniz aracın durumuna göre herhangi bir kredi paketini seçmeniz gerekiyor. Bu bağlamda sıfır ve ikinci el araçlar için verilen kredilerin farklı kredi faiz oranlarına sahip olduklarını belirtebiliriz.

Akbank 2. El taşıt kredisi faizleri aracın markasına göre veriliyor. Bu haberimizdeki kredi detaylarını Opel markasını baz alarak vereceğiz, farklı bir marka için kredi kullanmak istiyorsanız Akbank internet sitesindeki kredi hesaplama bölümünden markanıza özel kredi faiz oranına bakabilirsiniz.

Akbank 2. El taşıt kredisi faiz oranı 1,27’dir. Bu kredi sayesinde 40 bin lira çekmeniz söz konusudur. Almış olduğunuz aracın borcu ödenene kadar rehin edileceğini unutmamanız gerekiyor.

Alacağınız her 10 bin liralık taşıt kredisi için 50 TL kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu bağlamda 20 bin liralık bir kredi aldığınızda ödemeniz gereken tahsis ücreti 100 lira olacaktır.

Akbank 2. El taşıt kredisi yıllık faiz oranı 20,33 olarak hesaplanır. Bu oranı aya böldüğümüzde karşımıza yüzde 1,554 çıkıyor.

Bu kredi için vade seçenekleri 1 aydan başlayarak 48 aya kadar devam etmektedir.

Eğer 20 bin lira Akbank 2. El taşıt kredisi alırsanız bu kredi için 48 aya kadar vade talep edebiliyorsunuz. 36 ay vade talep ettiğinizi düşünürsek aylık olarak geri ödeme miktarınız 725 lira olacaktır.

Kredi için istenen kasko yılda yaklaşık 1000 TL tutuyor, buna ek olarak ferdi kaza sigortası da yılda yaklaşık 110 TL’dir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.