Ana SayfaEkonomiHamdi Akın İpek Şirketleri TMSF'ye Devredildi!

Hamdi Akın İpek Şirketleri TMSF’ye Devredildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Hamdi Akın İpek Kimdir?

  Hamdi Akın İpek, 1963 Adana doğumlu iş adamıdır. Ayrıca babası Ali İpek tarafından kurulan İpek Matbaacılık yönetim kurulu başkanı ve Koza İpek Holding yönetim kurulu başkanıdır. İpek Üniversitesi kurucusu olarak da bilinmektedir.

  TMSF Şirketlerine El Koydu

  FETÖ darbe soruşturması kapsamında birçok operasyonun düzenlendiği son günlerde, Akın İpek’de soruşturmada adı geçen isimlerdendir. 10 milyar dolar değerindeki 18 şirketine FETÖ’ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle el konulan İpek’in hakkında yakalama kararı da çıkartıldı.

  Hamdi Akın İpek şirketleti TMSF’ye devredildi, artık kontrol TMSF’de. 18 şirketi barındıran Koza-İpek Holding’in TMSF’ye devri gündemde büyük etki yaratan haberlerdendir. Karar Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi.

  Karar bağlamında kayyumların da görevlerine son verildiği edinilen bilgiler arasında yer almaktadır. Kayyum olarak görevlendirilen 5 kişinin de görevinin sona erdirildiği, yönetimi devralacak TMSF’nin şirketin durumu hakkında değerlendirmeler gerçekleştirdiği bilinmektedir. TMSF’nin şirketin mali durumu, ortak yapısı, diğer sorunlar ve piyasa koşullarının saptanmasıyla birlikte mevcut halin nasıl şekilleneceğini tespit edip varlıkların satılması veya feshine karar vermesi belirtilenler arasında yer almaktadır.

  Ayrıca alınan bilgiler arasında FETÖ’ye sağlanan finansal destek dışında lüks bir malikane de söz konusudur.

  FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için inşaa edildiği belirtilen lüks malikane de TMSF’ye devroldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yine varlıkların satılması konusunda son karar sahibi yetkiye sahiptir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.