Hamdi Akın İpek Şirketleri TMSF’ye Devredildi!

Google Haberlere Abone Ol:

Hamdi Akın İpek Kimdir?

Hamdi Akın İpek, 1963 Adana doğumlu iş adamıdır. Ayrıca babası Ali İpek tarafından kurulan İpek Matbaacılık yönetim kurulu başkanı ve Koza İpek Holding yönetim kurulu başkanıdır. İpek Üniversitesi kurucusu olarak da bilinmektedir.

TMSF Şirketlerine El Koydu

FETÖ darbe soruşturması kapsamında birçok operasyonun düzenlendiği son günlerde, Akın İpek’de soruşturmada adı geçen isimlerdendir. 10 milyar dolar değerindeki 18 şirketine FETÖ’ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle el konulan İpek’in hakkında yakalama kararı da çıkartıldı.

Hamdi Akın İpek şirketleti TMSF’ye devredildi, artık kontrol TMSF’de. 18 şirketi barındıran Koza-İpek Holding’in TMSF’ye devri gündemde büyük etki yaratan haberlerdendir. Karar Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi.

Karar bağlamında kayyumların da görevlerine son verildiği edinilen bilgiler arasında yer almaktadır. Kayyum olarak görevlendirilen 5 kişinin de görevinin sona erdirildiği, yönetimi devralacak TMSF’nin şirketin durumu hakkında değerlendirmeler gerçekleştirdiği bilinmektedir. TMSF’nin şirketin mali durumu, ortak yapısı, diğer sorunlar ve piyasa koşullarının saptanmasıyla birlikte mevcut halin nasıl şekilleneceğini tespit edip varlıkların satılması veya feshine karar vermesi belirtilenler arasında yer almaktadır.

Ayrıca alınan bilgiler arasında FETÖ’ye sağlanan finansal destek dışında lüks bir malikane de söz konusudur.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için inşaa edildiği belirtilen lüks malikane de TMSF’ye devroldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yine varlıkların satılması konusunda son karar sahibi yetkiye sahiptir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...