Ana SayfaKredilerHalkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi almak isteyenlerin daha çok tercih ettikleri bankalardan biri olan Halkbank 1 puanın altındaki kredi faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Üstelik almış olduğunuz kredinin vadesini azaltırsanız ödemeniz gereken kredi faiz oranı yüzde 0,8’e kadar düşüyor. Ancak kredi için maksimum vade olarak belirlenen 120 ay vade seçeneğinde ödemeniz gereken kredi faiz oranı sabit olarak yüzde 0,95’tir.

Halkbank konut kredileri iki farklı kampanya ile veriliyor. Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı değişiklik göstermekle beraber 0,80 ile 0,95 arasındadır. Bu kredi faiz oranı kredinin miktarına göre değil, vade seçimine göre değişir.

Halkbank’tan alacağınız konut kredisi için bankadan 1 ay ile 120 ay arasında vade talep edebilirsiniz. 24 aya kadar 0,80 faiz oranıyla verilen kredi 48 aya kadar 0,89, 60 aya kadar 0,90, 120 aya kadar ise 0,95 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Halkbank konut kredisi kampanyası sayesinde 100 bin liralık bir konut kredisi çektiğinizi varsayarsak bunun için 500 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu kredi tahsis ücretinin yanı sıra banka sizlerden ek masraflar da alıyor. Bu masrafların kredi tahsis ücreti haricindeki bölümünün toplam tutarı 805 liradır.

Bu konut kredisi kampanyası sayesinde 1 milyon liraya kadar kredi kullanılabilir.

100 bin liralık bir kredi alarak bu krediyi 120 ayda ödemek isterseniz bir aylık taksit miktarı 1400 lira olur. Eğer 100 bin lira kredi alarak 60 ayda ödemek isterseniz bu kredi için aylık taksit miktarı ise 2,164 lira olacaktır. Yani kredi için ne kadar az vade talep ederseniz ödemeniz gereken kredi faiz ücreti de o kadar azalır. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.