Halkbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri diğer kredilere nazaran daha kolay alınabilen kredilerdir. Çünkü artık birçok banka sigorta yaptırmanız durumunda sizlerden kefil ya da ipotek edilecek bir gayrimenkul istemiyor. Bu sayede ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişiler kefil aramak zorunda kalmıyorlar. Halkbank ihtiyaç kredisi için de istenen bir kefil yok, yani bu krediden kefilsiz olarak faydalanmak mümkün. Ancak ihtiyaç kredisi kampanyası iki farklı şekilde sunulmuş durumda. Bu kredilerden biri masrafsız olarak sunulurken diğeri masraflı kredi olarak sunuluyor. Her iki kredi arasındaki fark ise kredi faiz oranı oluyor. Dolayısıyla aynı krediyi masrafsız ve masraflı seçenekleriyle kullanan kişilerin ödemeleri gereken taksit miktarı değişiklik gösterebiliyor.

Halkbank ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranı masrafsız kredi için 1,49 iken masraflı kredide 1,43’tür. Masrafsız kredi çekseniz bile ihtiyaç kredisi için hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Sadece bu kredide kredi tahsis ücreti ödemezsiniz. Masraflı kredi için sizlerden istenen kredi tahsis ücreti ise 52,5 TL’dir. Bu ücreti krediyi çekerken ya da kredi çıktıktan sonra ödeyebilirsiniz.

36 ay vadeli kredi çekildiğinde alınacak olan hayat sigortası primi 35 yaşındaki bir erkek için yılda 30 liradır. Bu ücret kişinin yaşı, cinsiyetine göre değişiklik arz edebilir.

Masraflı ihtiyaç kredisinde de masrafsız ihtiyaç kredisinde de en fazla vade seçeneği 36 aydır. 36 aydan daha fazla vade talep edemezsiniz.

Bu krediye ön başvuruyu Halkbank internet sitesinden ya da telefon şubeden yapabilirsiniz. Ancak kredinin sonuçlanması durumunda başvurunuzu netleştirmek için bir Halkbank şubesine uğramanız gerekiyor. Böylece kredi işlemlerini tamamlayarak kredi çekmiş olabileceksiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın