Ekonomi Burgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Burgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Son Güncelleme:

Evlenmek isteyenler veya gelecekteki evlilik planları dahilinde birikim yapmak isteyenler için artık bu durum daha kolay bir hal alıyor. Devlet katkılı çeyiz hesabı denilen birikim koluyla beraber evlilik masraflarını dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı Nedir?

Devlet desteği ile birikim yapmanızı sağlayan, minimum ve maksimum tutarlar aralığında yapacağınız birikimlerle birlikte, belirtilen minimum vade süresinde düzenli birikimlerinizle oluşturulan hesaptır.

Genel itibariyle birikimlerinize devlet desteği alabilmek için 3 yıllık bir süre zarfı boyunca düzenli para yatırmanız istenmektedir. Bu süre 5 yıla kadar uzamaktadır.

Burgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Burgan Bank, çeyiz hesabı açtırabileceğiniz bankalardan bir tanesidir. Burgan Bank aracılığıyla gerekli şartları sağlamanız halinde devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.

Şartların ilki evlilik tarihinden önce en az 36 ay boyunca Çeyiz Hesabı’na düzenli ödemelerin yapılması istenmektedir. Ayrıca 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğin yapılması ve evliliği takip eden 6 ay içerisinde uluslararası aile cüzdanı ve ilk evlilik olunduğuna dair belgelerle banka başvurulmalıdır.

Devlet katkılı çeyiz hesabı için %10 ve %20 arasında değişen destekler sizleri karşılamaktadır. Bunun için birikim yaptığınız vade süresi esas alınmaktadır.

  • 36 ve 47 ay aralığında %10 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 4000  TL devlet desteği
  • 48 ve 59 ay aralığında %15 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 4500 TL devlet desteği
  • 60 ay ve üzeri vadelerde %20 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 5000 TL devlet desteği

24 yaşını doldurmamış ve hiç evlenmemiş Türk vatandaşları şubelerden başvurularını gerçekleştirebilir. Detaylı bilgi için Çağrı Merkezi’nden veya şubelerden destek alınabilir.

Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın