Ana SayfaEkonomiBurgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Burgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Evlenmek isteyenler veya gelecekteki evlilik planları dahilinde birikim yapmak isteyenler için artık bu durum daha kolay bir hal alıyor. Devlet katkılı çeyiz hesabı denilen birikim koluyla beraber evlilik masraflarını dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı Nedir?

Devlet desteği ile birikim yapmanızı sağlayan, minimum ve maksimum tutarlar aralığında yapacağınız birikimlerle birlikte, belirtilen minimum vade süresinde düzenli birikimlerinizle oluşturulan hesaptır.

Genel itibariyle birikimlerinize devlet desteği alabilmek için 3 yıllık bir süre zarfı boyunca düzenli para yatırmanız istenmektedir. Bu süre 5 yıla kadar uzamaktadır.

Burgan Bank Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

Burgan Bank, çeyiz hesabı açtırabileceğiniz bankalardan bir tanesidir. Burgan Bank aracılığıyla gerekli şartları sağlamanız halinde devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.

Şartların ilki evlilik tarihinden önce en az 36 ay boyunca Çeyiz Hesabı’na düzenli ödemelerin yapılması istenmektedir. Ayrıca 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğin yapılması ve evliliği takip eden 6 ay içerisinde uluslararası aile cüzdanı ve ilk evlilik olunduğuna dair belgelerle banka başvurulmalıdır.

Devlet katkılı çeyiz hesabı için %10 ve %20 arasında değişen destekler sizleri karşılamaktadır. Bunun için birikim yaptığınız vade süresi esas alınmaktadır.

  • 36 ve 47 ay aralığında %10 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 4000  TL devlet desteği
  • 48 ve 59 ay aralığında %15 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 4500 TL devlet desteği
  • 60 ay ve üzeri vadelerde %20 Devlet Katkısı Oranı, maksimum 5000 TL devlet desteği

24 yaşını doldurmamış ve hiç evlenmemiş Türk vatandaşları şubelerden başvurularını gerçekleştirebilir. Detaylı bilgi için Çağrı Merkezi’nden veya şubelerden destek alınabilir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.