Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

0

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri için birçok banka kefil istemiyor. Bu kural Garanti Bankası’nın vermiş olduğu ihtiyaç kredisi için de geçerli. Öyle ki bu bankadan kredi almak isteyen kişiler kefil göstermek zorunda kalmıyorlar buna ek olarak kredi için ipotek yaptırmak da gerekmiyor.

İhtiyaç kredisi kampanyası 450 liraya 12 bin TL sloganıyla veriliyor. Bu krediye başvurmak için Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir, internet sitesine girebilir ya da Garanti mobil uygulama sayesinde başvuru yapabilirsiniz. Böylece kredinin olumlu mu olumsuz mu sonuçlanacağını kısa sürede öğrenebilirsiniz, bunun cevabı telefonunuza sms olarak gönderiliyor.

Garanti Bankası bireysel destek kredisi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,47’dir. Bu kredi faiz oranı tüm vade seçenekleri ve kredi miktarları için ortak olup müşterinin kredi notuna göre belirlenmez. Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 23,79 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası bireysel destek kredisinden faydalanmak isteyen kişilere esnek vade seçenekleri de sunuluyor. Buna göre bu bankadan kredi almak istediğiniz zaman 1 ay ile 36 ay arasında istediğiniz bir vade seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Kredi için ödemeniz gereken iki farklı masraf bulunuyor. Bunlardan biri kredi tahsis ücreti diğer ise hayat sigortası bedelidir. Hayat sigortası bedeli değişiklik göstermekle beraber 3 yıllık hayat sigortası bedeli en az 125 liradır. 10 bin liralık bir kredi için sizden alınacak olan kredi tahsis ücreti ise 50 liradır.

10 bin lira kredi alan 36 ay vade isteyen kişiler bu kredi için aylık olarak 377 lira geri ödeme yaparlar. Kredi için toplamda geri ödenecek olan kredi faiz miktarı 3 bin 594 lira olacaktır. Kredi için toplam masraf ise en az 175 liradır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın