Ana SayfaKredilerZiraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi

Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi
Z

-

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Arsa alarak geleceğinize yatırım yapmak, aldığınız arsanın ücretini de taksitler halinde ödemek istiyorsanız Ziraat Bankası arsa kredisi kampanyasına bakabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için arsayı bankaya bildirmeniz ve ekspertiz ettirmeniz gerekiyor. Daha sonra banka arsaya bir değer biçiyor ve arsanın bir kısmının ücretini sizlere kredi olarak veriyor. Bu kredinin kredilendirme oranı konusunda bankayla iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası arsa kredisine sabit bir geliri olan herkes başvurabilir. Bu krediden emekliler de faydalanabilir. Kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise yüzde 1,67’dir.

Bu krediyi almak isteyen kişilerin ödemeleri gereken birtakım ücretler bulunuyor. Bunlar kısaca sigorta bedeli, ekspertiz ücreti ve kredi tahsis ücretidir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Masrafları

Kredi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti arsanızın durumu ve konumuna göre değişiklik gösterebilir, ekspertiz ücreti için bankaya en az 581 TL, en fazla 1125 TL ödemeniz gerekiyor.

Kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti alınan kredi miktarı üzerinden hesaplanır. Bu ücret kredinin binde beşi olarak veriliyor.

Arsa kredisi için istenen ipotek tesis bedeli ise sabit bir miktardır ve 118 TL’dir.

Bu kredi için 6 yıllık bir hayat sigortası yaptırılmak istendiğinde ödenmesi gereken ücret ise yaşa ve cinsiyete göre değişiklik gösterebiliyor, ancak bu bedelin de ortalama olarak 207 lira olduğunu söyleyebiliriz.

Kredi Ödeme Planı

Kredi aracılığıyla 100 bin lira kullanan kişiler 60 aya kadar vade talep edebilirler. Bu kişiler 60 ay vade talep ettiklerinde aylık 2.651,61 lira öderler. Dileyenler 3 ayda bir kredi ödeme seçeneğini de kullanabilirler. Bu hesaplamaya ek masraf ve ücretler dâhil değildir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol