Emeklilere Promosyon Bu Yıl Sonuna Kadar Netleşecek

Emeklilere promosyon sene başından bu yana gündemde olan bir konu olmasına rağmen henüz somut adımlar atılamadı. Bu nedenle birçok emekli şu anda ne yapacağını bilmiyor. Alınan karara göre maaşını devlet bankalarından alan emekliler istedikleri bir bankayla anlaşabilecek, bu bankadan da anlaşma karşılığında bir miktar nakit para alabilecekti. Böylece devlet bankalarındaki yoğunluk engellenecek, emeklilere de banka seçme hakkı tanınacaktı. Ancak çalışmalar bir türlü sonuçlanmadı, darbe girişimi, terör olayları ve birçok çeşitli etken nedeniyle sürekli ertelenen emekliye promosyon bu yıl sonuna kadar netleşecek. Bu konu hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bu promosyon kararının yılsonuna kadar netleştirileceğini söyledi. Vatandaşın bayramını kutlayan Mehmet Müezzinoğlu böylece emeklilere de müjdeyi vermiş oldu.

Emeklilere Acele Etmeyin Çağrısı!

Emekliye promosyon müjdesi hakkında sorular alan Mehmet Müezzinoğlu bu konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Çalışmaların yavaş ilerlemesinin emeklilere yarayacağını belirten Mehmet Müezzinoğlu acele edilmesi durumunda emeklilerin bekledikleri kararların alınmayacağını belirtti. Bu yılsonuna kadar bu konuyu netleştireceklerini belirten Mehmet Müezzinoğlu emekliler için titiz bir çalışma yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Emekliye Promosyon Nedir?

Bütün bir yıl boyunca gündemde olan emekliye promosyon, emekli maaşını farklı bir bankadan almak isteyen emekliler için geçerli olan bir kampanyadır. Bu kampanya sayesinde herhangi bir emekli maaşını almak istediği bir banka seçebiliyor. Gerekli işlemler yapılıp emekli kişinin maaşı ilgili bankaya taşındığında emekli kişi bankadan belli bir miktar nakit para kazanıyor. Çalışmalar henüz sonuçlanmasa da emekliye promosyon sayesinde bir emekli maaşını farklı bir bankaya taşıdığı takdirde 300 lira ile 500 lira arasında bir promosyon kazanabilecek.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın