Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alacak!

0

Sağlık Bakanlığı Yıl Sonuna Kadar Personel Alımına Devam Edecek

FETÖ olayları nedeniyle en çok çalışan kaybeden bakanlıklardan biri de Sağlık Bakanlığı oldu. Birçok doktor, hemşire, psikolog ve memur Sağlık Bakanlığı’ndan FETÖ ile ilgili oldukları gerekçesiyle tasfiye edildi. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı son yıllarda hiç almadığı kadar personel alacak. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ yılsonuna kadar 15 bine yakın personel alacaklarını belirtti. İlk alımların bu ay içerisinde olacağını belirten Recep Akdağ 4 bin kişinin daha incelemeye alındığını, bu nedenle yılsonuna kadar personel alınacağını, bu alımların 15 bin dolaylarında olacağını belirtti.

En Çok Hemşire Alınacak!

Alınacak olan personeller hakkında açıklama yapan Recep Akdağ şu an için en çok ihtiyacın hemşire olduğunu belirtti. Ancak alımlar sadece bununla sınırlı kalmayacak. Zira tasfiye edilen çalışanların birçoğu psikolog, ebe, fizyoterapist ve teknisyendi. Dolayısıyla alınacak olan personeller birçok farklı pozisyonda olacak. Şu an için 4 bin 500 kişilik alım için Maliye Bakanlığı’ndan izin isteyen Sağlık Bakanlığı bu izinden sonra alımları yaptıktan sonra durum değerlendirmesi yaparak yeni alımlara başlayacak. Bu kapsamda Ekim ve Aralık aylarında 2 bin 600 doktor alınacak, yılsonuna kadar yapılan toplam alımlar parça parça 15 bini geçecek.

Sağlık Bakanlığı personel alımı yaparken bazı pozisyonlar için KPSS şartı ararken bazı pozisyonlar için aramıyor. Alınacak olan personeller kadroya geçirilecekse KPSS şartı aranıyor, ancak bazı pozisyonlar için Maliye Bakanlığı’ndan izin çıkmadığı takdirde sözleşmeli personel alınacak. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın