Kuveyttürk Konut Finansmanı

0

Kuveyttürk 100 Bin Lira Konut Finansmanı

Kuveyttürk Katılım Bankası faizsiz bankacılık anlayışıyla çalışmalarına devam eden bir bankadır. Dolayısıyla sizler bu bankadan kredi çekemezsiniz, finansman desteği alabilirsiniz. Aldığınız finansmanları da kâr payı eklenerek geri ödersiniz. Kuveyttürk Katılım Bankası aracılığıyla alabileceğiniz finansman seçeneklerinden biri de konut finansmanıdır. Bu finansmanı evinizin dörtte üçü kadar alabilirsiniz. Ancak evin değerinin belirlenmesi için ekspertiz ekibinin evi incelemesi gerekiyor. Böylece evin net değeri belirleniyor ve buna göre ne kadar finansman alabileceğiniz belirleniyor.

Eğer Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı desteği alırsanız bu finansmanı geri öderken yüzde 1,09 kâr payı eklenmiş şekilde ödersiniz. Yani ödemiş olduğunuz ücret her halükarda aldığınız finansman desteğinden fazla olacaktır. Finansmanı almak isteyenlerin birtakım masrafları da ödemeleri gerekiyor.

Kuveyttürk konut finansmanı için belirlenen finansman tahsis ücreti 500 liradır. Bu ücrete ek olarak 100 bin liralık bir finansman için ödemeniz gereken ipotek tesis bedeli 225 liradır. Ekspertiz ücreti ise değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 550 liradır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Bu finansmandan faydalanan kişiler 3 ay ile 120 arasında vade talep edebilirler. Çok fazla kredi çekseniz bile en fazla 120 ay vade talep edebileceğinizi unutmamanız gerekiyor.

Kuveyttürk konut finansmanı sayesinde 100 bin lira alarak bunu 120 ay vadede geri ödemek istediğiniz varsayarsak finansman için bir ayda toplam 1497 lira taksit ödemeniz gerekiyor. Bu da borcunuzun tamamını 179 bin 739 lira olarak ödemeniz anlamına geliyor. Yani Kuveyttürk konut finansmanı alan kişiler fazladan 79 bin 739 lira ücret öderler. Tabii ki ödemeniz gereken bu toplam kâr payı miktarına masraflar dâhil değildir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın