Ana SayfaKredilerKuveyttürk Konut Finansmanı

Kuveyttürk Konut Finansmanı

KATEGORİ:

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyttürk 100 Bin Lira Konut Finansmanı

Kuveyttürk Katılım Bankası faizsiz bankacılık anlayışıyla çalışmalarına devam eden bir bankadır. Dolayısıyla sizler bu bankadan kredi çekemezsiniz, finansman desteği alabilirsiniz. Aldığınız finansmanları da kâr payı eklenerek geri ödersiniz. Kuveyttürk Katılım Bankası aracılığıyla alabileceğiniz finansman seçeneklerinden biri de konut finansmanıdır. Bu finansmanı evinizin dörtte üçü kadar alabilirsiniz. Ancak evin değerinin belirlenmesi için ekspertiz ekibinin evi incelemesi gerekiyor. Böylece evin net değeri belirleniyor ve buna göre ne kadar finansman alabileceğiniz belirleniyor.

Eğer Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı desteği alırsanız bu finansmanı geri öderken yüzde 1,09 kâr payı eklenmiş şekilde ödersiniz. Yani ödemiş olduğunuz ücret her halükarda aldığınız finansman desteğinden fazla olacaktır. Finansmanı almak isteyenlerin birtakım masrafları da ödemeleri gerekiyor.

Kuveyttürk konut finansmanı için belirlenen finansman tahsis ücreti 500 liradır. Bu ücrete ek olarak 100 bin liralık bir finansman için ödemeniz gereken ipotek tesis bedeli 225 liradır. Ekspertiz ücreti ise değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 550 liradır.

Bu finansmandan faydalanan kişiler 3 ay ile 120 arasında vade talep edebilirler. Çok fazla kredi çekseniz bile en fazla 120 ay vade talep edebileceğinizi unutmamanız gerekiyor.

Kuveyttürk konut finansmanı sayesinde 100 bin lira alarak bunu 120 ay vadede geri ödemek istediğiniz varsayarsak finansman için bir ayda toplam 1497 lira taksit ödemeniz gerekiyor. Bu da borcunuzun tamamını 179 bin 739 lira olarak ödemeniz anlamına geliyor. Yani Kuveyttürk konut finansmanı alan kişiler fazladan 79 bin 739 lira ücret öderler. Tabii ki ödemeniz gereken bu toplam kâr payı miktarına masraflar dâhil değildir. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Türkiye Geneli Denizbank Lise Mezunu Banka Personeli İlanı

DenizBank A.Ş. Türkiye'de faaliyet gösteren Dubai menşeli, özel sermayeli bir mevduat bankasıdır. Banka iş...

Benzer İçerikler

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

Bundan böyle hayalinizde kurmuş olduğunuz her şeyi İş Bankası aracılığı ile en hızlı şekilde gerçekleştirmekte doğal olarak artık sizler için hiç zor olmayacak. İş Bankası İhtiyaç Kredisi için cep, internet ya da şubenin yolunu tutarak başvuru işlemlerini kolay yoldan gerçekleştirebileceksiniz

36 Ay Vadeli 30.000TL İhtiyaç Kredisi Banka Seçenekleri

36 ay vadeli 30.000₺ ihtiyaç kredisi için 2023 yılı Mart ayı itibariyle tüm bankaları inceledik. En güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını sizin için derleyerek bir araya getirdik.

Kredisiz Ev Alma Fırsatı, Kredisiz Konut Finansmanı

Kredi kullanmadan ev sahibi olmak isteyenler için Birevim’in finansman modelleri yaygın olarak tercih edilmektedir....