Ana SayfaEkonomiTerör Mağduru Çiftçiye Destek Geliyor

Terör Mağduru Çiftçiye Destek Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Hükümet bir süredir terör mağduru kesim için birçok destek ve yatırım paketiyle, mağdur olan halkın, mağduriyetinin giderilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyordu. Bunun üzerine Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde anahtar teslim fabrikalarla teşviklere başlanmıştı.

  Daha sonra besicilik için de desteklerini sürdüren hükümetin yeni devlet desteği çiftçilere yönelik. Terör mağduru çiftçiye destek sağlayacak olan hükümet, PKK’nın Güneydoğu’da çiftçiye verilen zararın onarılması için harekete geçti.

  Yaklaşık 4 milyon hektarlık mera alanının yeniden kullanıma açılmasıyla birlikte çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi planlanıyor. Ayrıca alanların ıslahı için de 2 milyar TL harcanacak.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yeniden ayaklandırılması ve ekonomideki aktif rolünün kazandırılması öngörülmektedir. Bununla beraber halkın da mağduriyetinin giderilerek yeni iç kolları için anahtar teslim fabrikalarla istihdam sağlanması amaçlanıyor.

  Bakanların öncülüğüyle birlikte tarım sektörü için çeşitli eylem planları da uygulanmaya başlanıyor. Yapılan çalışmalardan bir tanesi de damızlık çiftliklerinin kurulmasıdır.

  Başlangıç için Ardahan ve Kars’ta 4 yeni hayvan merkezi kurulması hedefleniyor. Doğu ve Güneydoğu’da yine hayvancılık sektörünün geliştirilmesi için buzağı destekleri yeniden düzenleme gerçekleştirilecek. Türkiye’nin 22 ilinin yetiştirici bölge ilan edilmesi ve bu bölgelere 20 damızlık hayvan çiftçliği kurulması hedefleniyor. Küçükbaş hayvanlar için yine damızlık çiftliği kurulması planlanıyor.

  Türkiye’de %40’ı Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde bulunan ancak PKK tehditi nedeniyle kullanılamayan mera, yaylak ve kışlaların da ıslah edilmesi planlanıyor. Çiftçiye tekrar kazandırılması planlanan bölgelerin ıslah edilmesiyle birlikte çiftçilik ve hayvancılık üretim maliyetlerinde %25’lik bir tasarruf söz konusu.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...