Ana SayfaEkonomiBalık Fiyatları Ucuzluyor!

Balık Fiyatları Ucuzluyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Balık yemeden duramayanlara müjde geliyor. Balık fiyatları ucuzluyor. Havaların durumu yüzünden  balık fiyatlarının artışta olması tüketicilerin balıktan uzak durmasına sebebiyet veriyordu. Ancak havaların güzel gitmesiyle birlikte balık avları da iyi gitmeye başladı ve fiyatlar düştü.

  Avların iyi gitmesi elbette sadece balıkçıların yüzünü güldürmedi, balık fiyatlarına yansıyan bu durum tüketicinin de yüzünü güldürdü.

  Bol avlanan hamsi 15 liradan 5 liraya düştü. Palamutsa cep yakan 30 liralık fiyatların düşüşüyle birlikte 7 lira oldu. Hamsi fiyatlarının 5 lira olmasıyla birlikte balık pazarlarına yönelik bir yoğunluk bekleniyor. Sadece palamut fiyatları ve hamsi fiyatları da değil üstelik diğer balıkların fiyatlarında da düşüşler meydana geldi. İstanbul’un en büyük balıkçılarından olan Balıkçı Kenan’da bariz düşüşlerin yaşandığı yeni hafta yeni düşüşleri de getirebilir.

  Balık fiyatlarının önümüzdeki günler için de düşebileceğinin sinyalleri verildi. Fırtınaların olmaması ve açık havalar denize çıkmak için engelleri ortadan kaldırıyor. Böylece bolca balık avı yapılabiliyor. Balık fiyatlarının böylesine düşmesi, et fiyatlarından ağzı yanan vatandaşlara ilaç olacak gibi gözüküyor. Et fiyatlarındaki yüksek fiyatlar sebebiyle alternatif seçeneklere yönelen vatandaşlar, sofrasında hiç olmazsa balık etini görmek istiyor.

  Hal böyle olunca balık severlerde bir bayram havası da yaşanabiliyor. Sezona bereketli bir şekilde başlayan balıkçılar da bu durumdan oldukça hoşnut. Havaların güzel gitmesiyle bereketli bir sezon yakalayan balıkçılar, eğer böyle bir hava devam ederse hamsi fiyatlarının da giderek ucuzlayacağını işaret ediyor. Ayrıca balık ucuz diye stok yapılmaması gerektiği, taze taze alınıp tüketilmesi gerektiği de vurgulanıyor. Zira balık fiyatlarının da daha da ucuzlayabileceği düşünülüyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.