MEB’in Özel Okul Teşvikleri İçin Son Tarih!

0

Özel okul teşviklerinden yararlanmak isteyenler için son tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği özel okul teşvikleri, yaklaşıl 230 bin öğrenci için verilen bir eğitim desteğidir.

Özel okulda öğrenim gören ya da görecek öğrenciler için sağlanan bu teşvik, 2 bin 680 lira ile 3 bin 220 lira arasında değişmekteydi. Teşvikten yararlanan öğrencilerin özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim  okul türlerinde öğrenim görmeleri gerekmekteydi.

Yeni öğretim yılıyla verilecek desteklerle birlikte birçok öğrencinin eğitiminin ailesi üzerindeki baskısı da azaltılmış olacaktı. MEB’in eğitim desteği verdiği bu öğrenciler içinse son başvuru tarihi 19 Eylül 2016 olarak belirtilmektedir. Doğa Okulları’nın da bu yıl bu teşvik kapsamında listelerde yer edindiği söylenebilir. 106 kampüsün tümüyle birlikte yer alan Doğa Okulları, öğrencilerin başvuruları için beklemektedir.

Eğitim öğretim desteği adı altında verilen özel okul teşviğinden yararlanmak isteyenler için son tarih olarak 19 Eylül belirlendi. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıysa 20 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

Özel teşvik desteği için hak kazanan öğrencilerse yerleştirildikleri okullar için nakit ve kayıt işlemlerini 21 Eylül 2016 ve 26 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler. Boş kalan kontenjanlar için yine aynı tercihler üzerinden 27 Eylül 2016 tarihine kadar ek yerleştirme gerçekleştirilecek. Ek yerleştirme için yapılacak kayıtlar içinse 27 Eylül 2016 ve 30 Eylül 2016 tarihleri arasında kayıt yaptırmak mümkün.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın