Dereceye Girenlere Yurt Bursunda Öncelik!

0

LYS sınavları sonuçlanıp yerleştirmelerin gerçekleştirilmesinden sonra öğrenciler bu sefer burs başvuruları gerçekleştirdi. Burs başvuruları ve KYK yurt başvuruları devam ederken bu sefer gündemde yurt bursları yer edinmektedir.

Türkiye Gençlik Vafkı açıklamalarına göre vakıf üniversitelerinde, üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde %100 burslu okuyan öğrenciler için yurt bursu verilmesi düşünülüyor.

Dereceye girenlere yurt bursunda öncelik tanınıyor. LYS sıralamasında dereceye giren öğrenciler yurt bursundan öncelikli olarak faydalanacak. Ülkenin geleceğine yönelik katkıların ve gençlerin eğitim ihtiyaçlarının tam anlamıyla karşılanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Özellikle LYS sıralamasında dereceye giren ilk bin öğrenciye %100’lük, ilk 5 bine giren kişilere ise %75, ilk 10 bine girenlereyse %50’lik, 20 bin içerisinde yer alan öğrenciler içinse %25 yurt bursu imkanı sağlanmaktadır.

TÜGVA yetkililerinin yaptığı açıklamalar ve düzenlemelerle birlikte her yıl yenisi açılan yurtların şuanda toplamda 25 ilde 29 erkek öğrenci yurduyla birlikte hizmet verdiği bilinmektedir.

TÜGVA yurtlarına kayıt yapmak isteyen öğrencilerinse vafkın internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak ön kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün. Ön kayıt işlemi sonrasındaysa öğrenciler, mülakat için çağrılacak. Yapılacak mülakatlarla birlikte değerlendirmeler gerçekleştirilecek ve kesin kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Türkiye Gençlik Vafkı’nın bulunduğu illerse şu şekildedir; Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli Çivril, Denizli Merkez, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul Eyüp, İstanbul Maslak, İstanbul Florya, İstanbul Sefaköy, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova’dır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın