AÖF Kayıt Süreleri Uzatıldı!

0

Dışardan öğretimin adresi olan AÖF kayıt süreleri uzatıldı. 3 milyona yakın öğrencisi bulunan AÖF dışardan eğitim görenlerin ve bir şekilde üniversite bitirme hayallerinin peşinde koşanların adresi oluyor.

Normalde 9 Eylül 2016’da sona ermesi planlanan kayıt süreleri ise uzatılıyor. Yetkililer, kayıtların sona ermesinin ardından yeni bir açıklamayla birlikte 21 Eylül 2016 tarihine kadar süre tanıyorlar. İkinci bir üniversite fırsatı için uzatılan kayıtlarla birlikte AÖF’ün sitesinden yeni kayıtların yapılması mümkün kılınıyor.

Yükseköğretim veya herhangi bir lisans ya da önlisans programında mezun olanlar bu ikinci üniversite fırsatı için 21 Eylül’e kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ayrıca sadece mezunlarla sınırlı kalmayıp, ilgili bölümlerde hala okumakta olup tercih edilen Açık Öğretim, için ikinci üniversite fırsatı onlar için de sürmektedir. Açıklamalarda bulunan yetkiler, belirtilen fırsatlardan yararlanılması için son günün beklenilmemesi gerektiği uyarılarında da bulunmayı ihmal etmiyorlar. Adayların Açık Öğretim’in web sitesi üzerinden Türk programları bağlantısına tıklayarak ilgili sayfadan İkinci Üniversite seçeneğini seçmesi gerekiyor.

Daha sonrasında internet başvurularıyla birlikte gerekli kayıt belgelerinin hazırlanması kayıt sürecinin devamını oluşturuyor. Belgelerin de hazırlanmasıyla birlikte AÖF kayıt işlemi için banka ödemesinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Banka ödemesi de gerçekleştirildikten sonra AÖF bürolarından kayıt işlemleri tamamlanabilir.

Artan taleple birlikte uzatılan kayıt tarihleri ile birlikte ikinci bir şans da tanınmış oluyor. İkinci üniversite ile ilgili detaylar için yine AÖF’ün ilgili internet sayfasından bilgi edinmek mümkün.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın